Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų, nesureagavusių į mušamos moters pagalbos prašymą, byla grąžinama apylinkės teismui

Bendras pagalbos telefonas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Moteris kelis kartus skambino 112 telefonu ir pranešė apie smurtaujantį sutuoktinį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį Klaipėdos apygardos teismas panaikino Klaipėdos rajono apylinkės teismo, nagrinėjusio baudžiamąją bylą, kurioje du Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnai kaltinami tarnybinių pareigų neatlikimu, 2013 m. gruodžio 4 d. nutartį.

2013 m. vasario 13 d. Klaipėdos rajono policijos komisariate buvo gautas pranešimas apie tai, kad į namus Dituvos soduose sugrįžo smurtauti linkęs vyras, tačiau pareigūnai, suvokdami, kad prieš pranešėją ir jos mažamečius vaikus gali būti pavartotas fizinis, psichinis smurtas ar kitoks poveikis, į šį pranešimą nereagavo ir į įvykio vietą neišsiuntė policijos.

Dėl laiku ir tinkamai neužfiksuoto neblaivaus vyro daromo pažeidimo, kai, būdamas teismo įpareigotas gyventi skyrium nuo pranešėjos, jis vis tiek į jos namus atvyko, moteris nebuvo apsaugota nuo kilusio pavojaus ir buvo nužudyta. 

2013 m. gruodžio 4 d. nutartimi apylinkės teismas šią baudžiamąją bylą perdavė prokurorui ikiteisminiam tyrimui papildyti ir naujam kaltinamajam aktui surašyti, motyvuodamas tuo, kad byloje nėra jokių duomenų apie 33 metų moters mirtį ir jos mirties priežastį, o tai trukdo kaltinamiesiems gintis nuo pareikšto kaltinimo bei bylą nagrinėti teisme.

Klaipėdos apygardos teismas, tenkindamas Klaipėdos apygardos prokuratūros skundą, nutartyje pažymėjo, kad šios bylos kaltinamasis aktas atitinka baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimus. Moters mirties faktas fiksuotas byloje pateiktoje specialioje ataskaitoje, o ar pakanka duomenų, patvirtinančių nusikaltimo padarinius, teismas spręs tik išnagrinėjęs bylą.

Ši apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min