Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 11:15

Pareigūnų pamokos poilsiautojams: nuo draudimo šiukšlinti iki gyvybiškai svarbių patarimų

Reidas prie vandens telkinių
Marijampolės apskrities VPK nuotr. / Reidas prie vandens telkinių

Policija gauna pranešimų, kad kai kuriuose paplūdimiuose poilsiautojai vartoja alkoholinius gėrimus ar girti pasirodo viešoje vietoje, taip pat neleistinose vietose stato transporto priemones, šiukšlina, nesilaiko saugaus elgesio taisyklių vandenyje bei prie vandens.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) bendruomenės pareigūnės vykdė prevencinę priemonę – patruliavo prie vandens telkinių bei paplūdimiuose.

Reide dalyvavo ir Marijampolės apskrities priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorė Ilona Barkauskienė bei Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos I-osios komandos ugniagesys gelbėtojas bei naras Laurynas Viskačka.

Šios priemonės metu lankytasi įrengtuose paplūdimiuose bei pakrantėse Marijampolės savivaldybės teritorijoje – prie Marijampolės tvenkinio paplūdimo, taip pat prie Sasnavos miestelyje esančio vandens telkinio, Gavaltuvos kaime Antanavo HE užtvankos prieigos, aplankyta Igliaukos miestelyje esanti Iglės ežero pakrantė.

Marijampolės apskrities VPK nuotr./Reidas prie vandens telkinių
Marijampolės apskrities VPK nuotr./Reidas prie vandens telkinių

Priemonės metu poilsiaujantiems asmenims, jaunimui, vaikams primintos elgesio viešojoje vietoje taisyklės, t.y., apie tai, jog draudžiama statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto ar žaliosios vejos, taip pat ant miško paklotės, nešiukšlinti, netriukšmauti, nevartoti alkoholinių gėrimų.

Poilsiaujantiems buvo primintos Marijampolės savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės bei baudos, numatytas už šį pažeidimą. Poilsiaujantys ir žvejai buvo įspėti, kad, tiek būdami ant kranto, tiek vandenyje, be priežiūros nepaliktų savo asmeninių daiktų (piniginių, asmens dokumentų, dviračių ir kt.), nepaliktų atrakintų automobilių ar automobilių atvirais langais. Visiems poilsiautojams dalintos vizitinės kortelės su bendruomenės pareigūnų kontaktais.

Marijampolės apskrities priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorė bei ugniagesys gelbėtojas, atliekantis naro funkcijas, priminė saugaus elgesio prie vandens taisykles, demonstravo, kaip gelbėti iš vandens skęstantį, kokias priemones ir metodus naudoti norint pagelbėti nukentėjusiajam.

Dalinti Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus atmintinės-lankstinukai „Būkite saugūs prie vandens“, kur pateikta išsami informacija, kaip saugiau elgtis prie vandens telkinių bei vandenyje, kaip elgtis ekstremalioje situacijoje.

Visiems palinkėta gražios, saugios likusios vasaros ir gero poilsio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min