Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų smūgis telefoniniams sukčiams: iškrėsti Pravieniškių pataisos namai, iš kalinių konfiskuota telefonų, modemų, narkotikų

Telefonai
Vilniaus VPK nuotr. / Telefonai (archyvo nuotrauka)
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iosios valdybos gyvenamosiose ir bendrojo naudojimo patalpose buvo atlikta bendroji krata. Kratoje dalyvavo daugiau nei 130 Kalėjimų departamento Prevencinės grupės, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

Kaip rašoma kalėjimų departamento pranešime, šios ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi sankcionuotos kratos metu buvo rasta ir paimta: 44 mobiliojo ryšio telefonai, 18 bevielio ryšio interneto modemų, 39 SIM kortelės, 21 litras alkoholio raugo, 21 savadarbis telefono kroviklis, 14 savadarbių šildytuvų, 12 peilių ir keli užaštrinti strypai, įvairiai supakuotų augalinės ir sintetinės kilmės galimai narkotinių medžiagų.

Paimti daiktai perduoti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 3 policijos komisariato pareigūnams bei Pravieniškių pataisos namų-atvirosios Apsaugos ir priežiūros skyriui.

Kratos dėl draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų įkalinimo įstaigose vykdomos nuolat.

Kalėjimų departamento 2013 m. rugsėjo 10 d. duomenimis, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iojoje valdyboje bausmę atlieka 872 asmenys, nuteisti terminuotu laisvės atėmimu ir 84 – arešto bausme.

Nepaisant kratų Pravieniškėse, Vilniaus apskrities VPK pranešė, kad trečiadienį Vilniaus apskrities VPK buvo užregistruota 14 pranešimų dėl telefoninių sukčių bandymų padaryti nusikaltimas veikas. Pradėtas vienas ikiteisminis tyrimas. Pranešėjui padaryta 9 tūkst. 200 litų žala.

Policija primena, kad absoliuti dauguma sukčių skambina iš įkalinimo įstaigų ir naudojasi laisvėje esančių sėbrų pagalba. Pareigūnai dar kartą primename: šeimos nariai turėtų pakartotinai ir įtaigiai aiškinti senyvo amžiaus žmonėms, kad prisijungimo prie banko sąskaitos duomenų, kitos konfidencialios informacijos ir asmens duomenų telefonu negalima sakyti niekam ir niekada; kad policijos bei kitų teisėsaugos institucijų atstovai niekuomet telefonu neprašo perduoti pinigų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min