TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnus papirkti bandžiusio generalinio urėdo pavaduotojo G.Visalgos praeitis: girtas sukėlė avariją ir pabėgo, bet liko dirbti

G.Visalga sulaikomas dėl bandymo papirkti pareigūnus
15min nuotr. / Gintaras Visalga
Šaltinis: 15min
64
A A

Ketvirtadienio vakarą sostinėje patruliuojantys pareigūnai pastebėjo vairuojantį ir telefonu kalbantį vyrą. Sustabdytas pažeidėjas visaip bandė išvengti atsakomybės. Policininkams teigė, kad yra aukštas pareigas užimantis žmogus ir numetęs kupiūrą liepė jo nebausti. Pareigūnai jį įspėjo apie gresiančią atsakomybę už kyšį, tačiau pažeidėjas neklausė. Paaiškėjo, kad tai – generalinio urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga. Tai ne pirmas jo susidūrimas su pareigūnais, bet iki šiol jis išlipdavo sausas iš balos.

Pareigūnus buvo bandoma papirkti Vilniaus Rinktinės gatvėje esančioje „Baltic Petroleum“ degalinėje po 18 val. Policijos pareigūnai pastebėjo į degalinės teritoriją įvažiuojantį „Audi Q3“ automobilį ir telefonu kalbantį vairuotoją.

Patruliai pažeidėją sustabdė ir nusivedė į savo automobilį rašyti pažeidimo protokolo. Tačiau G.Visalga įvairiais būdais bandė išvengti nuobaudos. Pareigūnams jis gyrėsi esąs generalinio urėdo pavaduotojas ir liepė jo nebausti.

Pareigūnai apie gresiančią atsakomybę už kyšio davimą urėdo pavaduotoją įspėjo keletą kartų, tačiau miškininkas į tai visiškai nesureagavo.

Šiems argumentams nepadėjus, jis policininkams tarp priekinių sėdynių numetė 20 eurų kupiūrą. Pareigūnai apie gresiančią atsakomybę už kyšio davimą urėdo pavaduotoją įspėjo keletą kartų, tačiau miškininkas į tai visiškai nesureagavo.

Policijos patruliams nieko kito neliko kaip tik iškviesti kolegas. 19.45 val. G.Visalga buvo pristatytas į Vilniaus miesto 1-ąjį policijos komisariatą. Čia jis buvo apklaustas ir maždaug po valandos paleistas. Šiuo metu generalinio miškų urėdo pavaduotojui G.Visalgai yra pareikšti įtarimai bandymu papirkti policijos pareigūnus.

Generalinės miškų urėdijos puslapyje rašoma, kad G.Visalga nuo 1997 m. iki 2001 m. dirbo Alytaus miškų urėdijoje miško naudojimo – miškotvarkos ir kultūrų inžinieriumi. Nuo 2001 m. iki 2006 m. dirbo Vilniaus miškų urėdijos miškų urėdo pavaduotoju medienos ruošai ir prekybai. Nuo 2006 m. spalio 3 d. – generalinio miškų urėdo pavaduotojas.

15min su G.Visalga susisiekti nepavyko.

R.Prūsaitis: „Elgesys netoleruotinas“

15min montažas/Gintaras Visalga buvo sulaikytas už bandymą papirkti pareigūnus
15min montažas/Gintaras Visalga buvo sulaikytas už bandymą papirkti pareigūnus

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis 15min sakė apie įvykį sužinojęs iš žurnalistų ir iškart įvertino, kad toks pavaduotojo elgesys – netoleruotinas. 

„Pirmą kartą išgirdau. Turiu išsiaiškinti. Be abejo, čia netoleruotinas dalykas. Telefonu kalbėti gali pasitaikyti, bet bandyti papirkti tai čia jau man yra kažkas nesuprantama. Kas čia darosi? Ateis informacija iki mūsų, pakomentuosiu daugiau“, – žadėjo R.Prūsaitis. 

Vėliau R.Prūsaitis 15min tikino, kad pasitvirtinus faktui dėl bandymo papirkti G.Visalga bus atleistas. 

„Čia, ko gero, bus teismo procesas, apskundimai, tai gali tas procesas užtrukti, bet čia reikalai, panašu, nelabai gražūs. Sprendimas, jei pasitvirtins, neduok dieve, tai atleidimas iš darbo. Kitaip net negalvoja niekas“, – sakė R.Prūsaitis.

alytausnaujienos.lt nuotr./Rimantas Prūsaitis
alytausnaujienos.lt nuotr./Rimantas Prūsaitis

Jis tikino, kad kol kas pavaduotojas nėra nušalintas nuo pareigų ir penktadienį pasirodė darbe. Tačiau apie ketvirtadienio vakaro įvykį savo tiesioginiam vadovui G.Visalga nepasisakė. 

Čia reikalai, panašu, nelabai gražūs. Sprendimas, jei pasitvirtins, neduok dieve, tai atleidimas iš darbo. Kitaip net negalvoja niekas, – sakė R.Prūsaitis.

„Buvo darbe. Nespėjau net pakalbėti. Jis kažkur išvažiavo į Vilniaus urėdiją, nepasikalbėjom. Gal būtų ir pasisakęs“, – spėliojo generalinis miškų urėdas.

R.Prūsaitis penktadienį pasirašė įsakymą su reikalavimu G.Visalgai dėl ketvirtadienio įvykio pasiaiškinti raštu. 

Penktadienį ryte R.Prūsaitis situaciją aptarė su aplinkos viceministru Linu Jonausku. Jo teigimu, bandymas papirkti pareigūnus nesuderinamas su valstybės tarnyba. 

„Tyrimas galutinai parodys, kaip ten buvo ir kas buvo. Jei pasitvirtins tai, kas yra rašoma spaudoje, jei buvo bandyta duoti kyšį, tai prieštarauja valstybės tarnybos nepriekaištingos reputacijos principams ir pasitvirtinus įtarimams pavaduotojas turėtų būti atleistas“, – 15min sakė L.Jonauskas.

Su teisėsauga reikalų turėjo ir anksčiau

G.Visalga anksčiau jau turėjo nemalonumų su teisėsauga. Kaip liudytojas jis buvo apklaustas byloje dėl galimos prekybos urėdų postais. Alfa.lt rašė, kad Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai sausio 8 dieną Generalinei urėdijai nurodė dėl G.Visalgos atlikti tarnybinį patikrinimą ir, jei reikės, skirti drausminę ar tarnybinę nuobaudą.

Šis tarnybinis tyrimas, pasak R.Prūsaičio, bus baigtas kitą savaitę. 

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai nustatė, kad  Seimo vicepirmininko K.Komskio komandos narys Gediminas Miliauskas iš girininko, pretendenduojančio į urėdo pareigas, pareikalavo 100 000 litų kyšio už tai, kad paveiktų Generalinės miškų urėdijos tarnautojus, organizuojančius urėdijos vadovo atranką.  

G. Miliauskas paėmė reikalauto kyšio dalį (25 000 litų). Likusios kyšio dalies – 75 000 litų  –  jis pareikalavo, kai kandidatas laimėjo konkursą. Tačiau šių pinigų jis negavo, nes galimai kyšį jam vežusį konkurso laimėtoją sulaikė STT pareigūnai.

Šioje byloje kaip liudytoją pareigūnai apklausė ir G. Visalgą. 

Girtas sukėlė avariją ir pabėgo

G.Visalga reikalų iki šiol turėjo ne tik su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais. Policija ji yra jau du kartus sulaikius dėl vairavimo esant neblaiviam.

2013 metų vasario 15 d. policijos pareigūnai G.Visalgos vairuojamą automobilį sustabdė Alytuje. Kilus įtarimams buvo patikrintas vairuotojo blaivumas. Generalinio urėdo pavaduotojui tuomet buvo nustatytas maždaug 1 promilės girtumas.

2008-aisis G.Visalga  įvykdė dar sunkesnį nusižengimą. Jis sukėlė eismo įvykį ir iš jo pasišalino. Tačiau pareigūnams pavyko jį sulaikyti. Tąkart jam buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis - 3,12 promilės.

Alytaus rajono apylinkės teismas G.Visalgai už šį nusižengimą skyrė 4200 litų baudą. Taip pat jam buvo atimta teisė vairuoti dviems mėnesiams. Tačiau šie sunkūs nusižengimai G.Visalgos neišvertė iš aukšto posto.

 

VIDEO: Pričiupti pažeidėjai siūlydami kyšius fantazijos nepristinga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kyšis

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min