Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnus papirkti siekęs kelių eismo pažeidėjas iš Anykščių mokės baudą

Litai, pinigai
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Litai, pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnus papirkti siekęs 41 metų anykštėnas R.G. pripažintas kaltu ir nubaustas 10 MGL – vieno tūkstančio 300 litų bauda – tokį sprendimą, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Vigando Jurevičiaus perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigandas Jurevičius teigė, kad už vairo sulaikytas neblaivus kaltinamasis padarė nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl papirkimo. Kelių eismo taisyklių pažeidėjas, siekęs neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo veikos vykdant įgaliojimus ir prašęs nesurašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo, už tai, kad pareigūnai nusižengtų savo pareigoms, tiesiogiai pasiūlė kyšį.

Bylos duomenimis, Anykščių rajone kovo 11 d. R.G., vairavęs automobilį „VW Golf“, neturėjo vairuotojo pažymėjimo ir kitų dokumentų, vairavo neprisisegęs saugos diržo ir buvo neblaivus. Sulaikytas pareigūnų, prisistatė svetima pavarde. Už tai, kad pareigūnai nesurašytų administracinio teisės pažeidimo protokolo, pasiūlė 200 litų kyšį.

Nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamosiose bylose, susijusiose su pareigūnų papirkimais, valstybinį kaltinimą dažnai palaikantis prokuroras Vigandas Jurevičius sako, kad kelių eismo taisyklių pažeidėjams išvengti atsakomybės ypač nesiseka Anykščių rajone – tą rodo pradedami ikiteisminiai tyrimai ir teismui perduodamos bylos.

Šiemet per tris mėnesius šalyje jau užfiksuoti 135 bandymai papirkti policijos pareigūnus (pernai per tą patį laiką – 85): sausio mėnesį tokių bandymų buvo 26, vasario – 43, kovo – net 66.

Baudžiamojo kodekso 227 straipsnis už papirkimą numato, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min