TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnus papirkti siekęs neblaivaus vairuotojo draugas sulaukė bausmės

Pinigai
Šarūno Mažeikos nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Anykščių rajoną atvykęs ir per vieną dieną dukart nusikaltęs – apsivogęs ir davęs kyšį pareigūnams, 37 metų molėtiškis L.B. sulaukė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, jos vykdymas atidėtas vieneriems metams.

Nuteistajam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – per keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos atlikti 30 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose ir organizacijose, jis įpareigotas per bausmės vykdymo atidėjimo laiką be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms, teigiama išplatintame pranešime.

Tokį sprendimą priėmė Anykščių rajono apylinkės teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai ir nuosavybei baudžiamąją bylą ir pripažinęs L.B. kaltu padarius apysunkį nusikaltimą ir baudžiamąjį nusižengimą.  

Birželio 30 d. Molėtų rajono Čiulėnų seniūnijos Toliejų kaimo gyventojas L.B., atvažiavęs į Anykščių rajono Burbiškio kaimo dirbtuves pagaląsti pjūklų, kol meistras atliko pageidaujamą paslaugą, suspėjo pavogti ant stalo padėtą pjūklo dantų matavimo prietaisą. 

Po to L.B. savo automobiliu, kurį vairavo draugas, nuvažiavo į Rubikių kaimo kavinę papietauti. Kavinėje abu ne tik pietavo, bet ir išgėrė alkoholio. Policijos pareigūnai, sustabdę automobilį, už vairo sėdėjusiam savininko draugui nustatė 2,59 promilių girtumą. L.B., pamatęs, kad pareigūnas rašo administracinį teisės pažeidimo protokolą už automobilio vairavimą neblaivam, pasiūlė susitarti ir pamėgino įduoti 400 litų kyšį. Nors pareigūnas perspėjo, kad už siekimą papirkti yra numatyta baudžiamoji atsakomybė, L.B. pinigus įdėjo į automobilyje buvusią dėtuvę.

Už padarytą baudžiamąjį nusižengimą – prietaiso vagystę teismas paskyrė 8 MGL – vieno tūkstančio 400 litų baudą. Už apysunkį nusikaltimą – siekimą papirkti teismas paskyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, tačiau nutarus, kad pirmą kartą teisiamam asmeniui bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo, paskirtos subendrintos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas ir paskirti įpareigojimai.

Už valstybės tarnautojo papirkimą įstatymas numato laisvės apribojimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimo bausmę iki dvejų arba ketverių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min