TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Parke kovinį šunį vedžiojęs ir žmogų nužudęs panevėžietis – nepakaltinamas

Šaltinis: 15min
3
A A

Panevėžio apygardos prokuratūra kartu su policija baigė didelio atgarsio visuomenėje sulaukusio nužudymo ikiteisminį tyrimą. Nusikaltimas, kurio metu buvo užmuštas panevėžietis, įvykdytas 2016 metų rudenį.

Praėjusių metų rugsėjo 29-ą dieną, prieš pat 17-ą valandą Panevėžyje, Parko gatvėje esančiame Kultūros ir poilsio parke buvo rastas 55 metų panevėžiečio kūnas sumušta galva.

Į įvykio vietą atskubėjo sustiprintos policijos pajėgos, o netrukus pareigūnams buvo pranešta, kad šalia parko į maršrutinį autobusą brovėsi apsvaigęs ir kruvinas vyras. Kai vairuotojas jam neatidarė durų, jis išdaužė autobuso žibintą ir įskėlė priekinį stiklą.

Vėliau, aiškinantis aplinkybes, sulaikytas asmuo nesugebėjo įvardyti motyvų, kodėl užmušė žmogų.

„Po to, kai nukentėjusysis liko gulėti šalia takelio, per parką dviračiu važiavo praeivis. Pavažiavęs toliau jis pamatė kruviną, keistą asmenį su šunimi.

Apie tai buvo pranešta pagalbos telefonu. Netrukus buvo gautas dar vienas pranešimas apie autobusų stotelėje į autobusą su šunimi bandantį įsibrauti vyrą. Tai buvo tas asmuo.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis
Tomo Markelevičiaus nuotr./Donatas Skrebiškis

Vėliau, aiškinantis aplinkybes, sulaikytas asmuo nesugebėjo įvardyti motyvų, kodėl užmušė žmogų“, – teigė Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Paties konflikto nematė niekas, todėl įvykis sukėlė nemažai klausimų pareigūnams. Iš pradžių manyta, kad žuvusį vyrą apdraskyti galėjo ir užsiundytas įtariamojo šuo, tačiau vėliau, atlikus ekspertizę, ši versija atmesta.

Tiek nužudytojo, tiek žudiko šunys į konfliktą nesikišo. Visi sužalojimai padaryti smūgiais kojomis ir rankomis. Nužudytam panevėžiečiui suduota ne mažiau kaip dešimt smūgių į galvą.

Buvo manoma, kad galėjo būti užsiundytas šuo.

„Tame parke yra vedžiojami šunys ir iš pradžių padaryti sužalojimai pasirodė panašūs į įkandimus. Buvo manoma, kad galėjo būti užsiundytas šuo. Tačiau mirties priežastis buvo sumušimai. Tai pasitvirtino atlikus tyrimą.

Kai vyko asmens sulaikymas, jo buvo prašoma patraukti šunį, bet šeimininkas reikalavimų nevykdė, tačiau pareigūnai pastebėjo, kad kovinis šuo nėra nusiteikęs aktyviai ir agresyviai, todėl priemonių prieš šunį imtis nereikėjo“, – sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos viršininkas Orlandas Butkus.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Orlandas Butkus (dešinėje)
Tomo Markelevičiaus nuotr./Orlandas Butkus (dešinėje)

Paaiškėjo, kad 33 metų panevėžietis R.Z. nusikaltimą įvykdė būdamas lengvai apsvaigęs. Jam nustatytas 1,32 promilės girtumas. Tačiau policijos pareigūnams įtarimų sukėlė psichinė jo būklė.

Atlikus stacionarią teismo medicinos ekspertizę buvo nustatyta, kad ir nusikaltimo padarymo metu, ir šiuo metu R.Z. serga lėtiniu psichikos sutrikimu.

Jam skirtas priverstinis gydymas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, griežto stebėjimo sąlygomis. Jis ten Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartimi gydomas nuo praėjusių metų gruodžio pabaigos.

„Byloje yra duomenys, kad tas asmuo anksčiau yra gydytas, tačiau jį gydžiusiems gydytojams jis nesukėlė įtarimų, kad yra pavojingas visuomenei asmuo.

Dabar, ekspertizės metu nustatyta, kad jis ir tuomet, ir dabar negali suvokti savo veiksmų, todėl negalima vadovautis jo parodymais. Jei teismas, išnagrinėjęs šią bylą, nuspręs, kad šis asmuo minėtą veiką padarė būdamas nepakaltinamas, jis bus gydomas“, – tvirtino D.Skrebiškis.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Įvykio vietoje

Beje, psichikos problemų turinčiam žudikui šis sutrikimas netrukdė susirasti darbą.

Jis anksčiau yra dirbęs naktinio klubo apsaugos darbuotoju, tačiau iki įvykdant žmogžudystę kurį laiką nedirbo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min