Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 24d. 17:30

Partrenktą senolį garaže užrakinęs ir mirti palikęs Saulius Barzdžiukas nekalės nė 5 metų

Saulius Barzdžiukas
Kadras iš TV3 Žinių / Saulius Barzdžiukas

Nuteistas 29 metų vilnietis vairuotojas kelių erelis Saulius Barzdžiukas, partrenkęs pėsčiąjį ir nutempęs sunkiai sužalotą žmogų į garažą, kad jis ten numirtų. Tačiau jam skirta bausmė gali šokiruoti.

2014 m. lapkričio 24 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Saulius Barzdžiukas buvo kaltinamas dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo ir palikimu be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

Nuteistasis S.Barzdžiukas 2014 m. sausio 24 d. neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonės, mūrinių garažų teritorijoje laiku nesugebėjo sustabdyti vairuojamo automobilio BMW 318 ir partrenkė 85 metų pėsčiąjį Michailą Moldovancevą, kuris nuo įvykio metu patirtų sužalojimų vėliau mirė.

Šiuo atveju žvėriškai pasielgęs S.Barzdžiukas nebuvo teisiamas už žmogžudystę, o tik už tragiškos avarijos sukėlimą ir nukentėjusiojo palikimą be pagalbos.

Bylos nagrinėjimo metu surinktais įrodymais, teismas nustatė, jog S.Barzdžiukas, vairuodamas transporto priemonę esant minusinei aplinkos temperatūrai, slidžiai kelio dangai, veikė nusikalstamai nerūpestingai – nepasirinko saugaus greičio, neatsižvelgė į važiavimo sąlygas, t. y. į kelio būklę, meteorologines sąlygas, iškilus eismo saugumo grėsmei ir atsiradus kliūčiai (pro garažų teritoriją einančiam pėsčiajam), laiku nesugebėjo sustabdyti vairuojamo automobilio ir partrenkė pėsčiąjį.

Teismas pabrėžė, kad vyras turėjo pareigą rūpintis nukentėjusiu asmeniu, bet jam nepagelbėjo, kai grėsė pavojus šio žmogaus gyvybei, nepranešė apie įvykį policijai, nesuteikė būtinos medicininės pagalbos nukentėjusiajam, o tyčia patraukė nukentėjusįjį iš įvykio vietos į garažą, kuriame jį užrakino ir paliko numirti, o pats iš įvykio vietos pasišalino ir pasislėpė.

Teismas nusprendė S.Barzdžiuką pripažinti kaltu, padarius nusikaltimus, ir skirti jam subendrintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą 4  m. 9 mėn., ją atliekant pataisos namuose, rašoma Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovės pirmadienį paviešintame pranešime.

Paprastai tariant, šiuo atveju žvėriškai pasielgęs S.Barzdžiukas nebuvo teisiamas už žmogžudystę, o tik už tragiškos avarijos sukėlimą ir nukentėjusiojo palikimą be pagalbos, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei (LR Baudžiamojo kodekso 281 str. 5 d. ir 144 str.).

Nuteistasis taip pat turės atlyginti byloje pareikštus civilinius ieškinius, kurių suma viršija 100 000 Lt.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į vyro asmenybės pavojingumą: 10 kartų baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų 4 kartus – dėl nustatyto greičio viršijimo, nusikalstamą veiką padarė neturėdamas teisės vairuoti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min