Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pas ikiteisminio tyrimo teisėją trečiadienį apklaustas komisaras Tomas Ulpis

Tomas Ulpis teisme
Baltijos TV nuotr. / Tomas Ulpis teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Tomas Ulpis nusprendė prabilti apie susitikimus su slaptu policijos informatoriumi ir dabar jau iš pareigų pasitraukusio Visvaldo Račkausko esą duotus nurodymus nuslėpti su juo susijusią informaciją, praneša portalas „Delfi“.

Pasak „Delfi“ pranešimo, T.Ulpis trečiadienį buvo apklaustas pas ikiteisminio tyrimo teisėją – taip prokurorai siekia užtvirtinti jiems duotus įtariamojo parodymus.

Neoficialių šaltinių teigimu, T.Ulpis esą patvirtino, kad prieš dvejus metus į LKPB buvo atvykęs slaptu informatoriumi besiskelbiantis asmuo. Buvęs LKPB generalinio komisaro pavaduotojas tikino, kad su liudytoju kalbėjosi tik vieną kartą, tačiau jo pasakojimas nebuvo konkretus.

Po šio pasakojimo vadinamąją Kauno pedofilijos bylą tyręs dabar jau iš pareigų pasitraukęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Nerijus Bieliauskas gavo sankciją leisti klausytis informatoriaus ir Drąsiaus Kedžio pokalbių bei atlikti kitus operatyvius veiksmus. Tiesa, pokalbių pasiklausymas nedavė jokios naudos, nes D.Kedys dažnai keitė mobiliojo ryšio telefonus.

T.Ulpis kategoriškai neigė, kad slaptuoju informatoriumi besiskelbiantis asmuo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo išvakarėse buvo atvykęs į LKPB ir pranešė apie planuojamas žmogžudystes.

Tik po visą Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo LKPB pareigūnai susirado prie Kruonio esą besislapsčiusį informatorių, kurį nusivežė į Policijos departamentą. Čia jis nurodė sodo namelį, kuriame ketino slėptis D.Kedys.

Pirminiais duomenimis, LKPB pareigūnai patys nuvyko į sodo namelį ir slapta įrengė pasiklausymo aparatūrą bei navigacines sistemas. Tam pareigūnai nebuvo gavę ikiteisminį tyrimą atliekančio prokuroro leidimo, apie savo operatyvinius veiksmus taip pat nieko neinformavo.

Kadangi po dvigubos žmogžudystės D.Kedys sodo namelyje nepasirodė, LKPB pareigūnų slaptas planas nuėjo perniek. Net ir tada LKPB pareigūnai apie vykdytus operatyvinius veiksmus nieko nepranešė prokurorams.

Neoficialių šaltinių teigimu, T.Ulpis teigia, kad visus šiuos veiksmus esą kontroliavo V.Račkauskas, kuris nurodė, jog apie tai niekas neturi žinoti.

Skandalas kriminalinės policijos vadovybę supurtė žiniasklaidai paviešinus slapto liudininko parodymus. Vyro teigimu, jis iš anksto informavo policijos vadovybę apie planuojamas Drąsiaus Kedžio žmogžudystes. Tačiau pareigūnai neva nesiėmė reikiamų priemonių, informaciją slėpė nuo prokurorų.

Pirmadienį įtariamai dėl piktnaudžiavimo ir dėl pareigų neatlikimo buvo pareikšti dabar jau atsistatydinusiam generalinio komisaro pavaduotojui Visvaldui Račkauskui. Įtariamai taip pat pareikšti Tomui Ulpiui, šiuo metu vadovaujančiam Marijampolės apskrities policijai, ir dar vienam žemesnio rango kriminalinės policijos pareigūnui.

Prokuratūra neslepia, kad iš viso planuojama, jog įtariamai bus pareikšti šešiems pareigūnams.

Antradienį specialiuoju liudytoju buvo apklaustas Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovas Algirdas Matonis.

Papildyta: Agentūra BNS praneša, kad apie T.Ulpio apklausą pas ikiteisminio tyrimo teisėją patvirtino teismo atstovas Audrius Kutrevičius.

Ikiteisminį tyrimą dėl policijos pareigūnų veiksmų atliekančios Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius pažymėjo, kad tai susiję su įrodymų vertinimu, nes tik po tokios apklausos parodymai vertinami kaip įrodymai.

„Visa tai susiję su įrodymų vertinimu, nes įrodymais liudytojo parodymai tampa tik tada, kai jį apklausia ikiteisminio tyrimo teisėjas“, - BNS sakė Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Donatas Malaškevičius.

Jo teigimu, T.Ulpiui yra inkriminuojamas piktnaudžiavimas tarnyba ir tarnybinių pareigų neatlikimas.

BNS žiniomis, įtariamaisiais, neskaitant T.Ulpio ir V.Račkausko, tapo Lietuvos kriminalinio policijos (LKPB) biuro pareigūnai, operatyvinius veiksmus atlikę Dariušas Sinkevičius ir Vitalijus Vitkovskis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min