Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai ašarinėmis dujomis tramdė dėl cigarečių susimušusius gruzinus ir vietnamiečius

Specialiosios pajėgos Užsieniečių registracijos centras
VSAT nuotr. / Specialiosios pajėgos. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Per ketvirtadienio naktį Užsieniečių registracijos centre Pabradėje kilusį konfliktą susimušė pusšimtis vietnamiečių ir dešimt gruzinų, vienam iš kurių sužalota ranka. Pasieniečiai užsieniečius tramdė panaudodami jėgą ir ašarines dujas. Pirminiais duomenimis, konfliktas kilo dėl cigarečių.

Apie 2 val. nakties Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Užsieniečių registracijos centre Pabradėje budėję pasieniečiai turėjo malšinti muštynes. Neteisėtai į Lietuvą patekusių ir centre apgyvendintų užsieniečių bendrabučio 2 aukšto koridoriuje kilo triukšmas. Į muštynes stojo apie 50 Vietnamo ir apie 10 Gruzijos piliečių, skelbia VSAT.

Išskirti užsieniečius ir lokalizuoti incidentą atskubėjo budinčios tarnybos pasieniečių pajėgos, atvyko ir du VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis. Įsiaudrinusius konflikto dalyvius pasieniečiai sutramdė jėga ir ašarinėmis dujomis.

Paaiškėjo, kad per muštynes nukentėjo 26-erių Gruzijos pilietis. Iškviesti greitosios medikai jam suteikė pirmąją pagalbą dėl pjautinės žaizdos rankoje. Į ligoninę gruzino vežti neprireikė.

Pirminiais duomenimis, muštynės kilo, kai vienas Gruzijos pilietis pradėjo kabinėtis prie vietnamiečių ir reikalauti iš jų cigarečių.

URC pradėjus įvykio tyrimą ir ėmusis priemonių atskirti konflikto iniciatorius antradienį centre buvo ramu.

Iš viso šiuo metu čia yra apgyvendinti 185 neteisėtai į Lietuvą patekę užsieniečiai bei prieglobsčio prašytojai. Daugiausiai tarp jų yra Vietnamo (112), Rusijos (25) ir Gruzijos (21) piliečių.

Užsieniečių registracijos centras yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus, vykdyti užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min