Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Pasieniečiai atskleidė juodu BMW narkotikus iš Lenkijos vežusio kauniečio sulaikymo užkulisius

Sulaikyta narkotikų kontrabanda
VSAT nuotr. / Sulaikytas BMW su ypač stiprių narkotikų kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas 27-erių kauniečiui Edvinui Šimonėliui už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, skyrė 12 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jį su ypač stipriais narkotikais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė begrįžtantį iš Lenkijos.

Baudžiamosios bylos duomenimis, šis Kauno gyventojas 2014 m. balandį Lenkijoje neteisėtai įsigijo 496,71 g miltelių, kurių sudėtyje buvo labai didelis kiekis psichotropinės medžiagos – 478,33 g (96,3 %) sintetinio kanabinoido JWH-307. Turėdamas tikslą neteisėtai kontrabandos būdu gabenti psichotropines medžiagas ir tęsdamas savo nusikalstamą sumanymą, šią į polietileninį maišelį supakuotą psichotropinę medžiagą vyras paslėpė po vairuoto automobilio BMW 525 vairuotojo sėdyne. 

Sintetinį kanabinoidą JWH-307 gabenusį kaunietį, kai jis įvažiavo iš Lenkijos į Lietuvą, Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai–Marijampolė, sustabdė VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai. Jie automobilyje ir aptiko narkotikus.

Nors vyras tik iš dalies pripažino savo kaltę nurodydamas, kad nežinojo, jog disponuoja ir kontrabanda gabena labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų, kauniečio kaltė įrodyta Pagėgių pasieniečių atlikto ikiteisminio tyrimo metu surinktais bei teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais.

Rinkdami kauniečio padaryto nusikaltimo įrodymus VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai kreipėsi ir į užsienio ekspertus, kurie patvirtino išvadas ir konstatavo, kad rasta psichotropinė medžiaga, sintetinis kanabinoidas JWH-307, patenka į sintetinių kanabinoidų 3 pogrupio, kuris vadinasi naftoilpirolai, sąrašą. Ši palyginti nauja medžiaga, atsiradusi 2012 m., į narkotinių ir psichotropinių medžiagų, draudžiamų vartoti medicinos tikslams, sąrašą įtraukta tik 2014 m. vasario 21 d. Šios medžiagos labai dideliu kiekiu laikomi jau 2,5 g. Tai liudija, kad sintetinis kanabinoidas JWH-307 sukelia labai stiprų poveikį žmogui ir jo psichinei sveikatai. 

Teismas, remdamasis ištirtais įrodymais, kaunietį pripažino kaltu ir skirdamas laivės atėmimo bausmę pridėjo dar 2012 m. Kauno miesto apylinkės teismo nuosprendžiu kauniečiui paskirtą ir neatliktą bausmės dalį. Tuomet šis vyras už viešosios tvarkos pažeidimą bei neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis buvo nuteistas metams laisvės atėmimo bausme, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Dabar subendrinus bausmes kauniečiui skirta 12 metų ir 3 mėnesiai nelaisvės.

Nuosprendis dar neįsiteisėjęs, todėl jį galima skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min