Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 10:46

Pasieniečiai gaudė neteisėtai Lietuvoje buvusius užsieniečius

Pasienietis stabdo automobilį
VSAT nuotr. / Pasienietis stabdo automobilį

Trečiadienį daug darbo turėjo prieš nelegalią migraciją kovojančių pasieniečių padalinių pareigūnai – jie Visagine, Kaune, Radviliškyje ir Kalvarijos savivaldybėje sulaikė neteisėtai šalyje buvusių užsieniečių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės pasieniečiams Visagine įkliuvo Rusijos pilietis, kurio buvimas Lietuvoje yra neteisėtas nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, teigiama VSAT pranešime.

Ignalinos rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus (NMKPS) pareigūnai, talkinami rinktinės operatyvininkų, vienoje Visagino gatvių sulaikė 45-erių Rusijos pilietį.
Jis teturėjo negaliojantį vadinamąjį SSRS užsienio pasą, išduotą Rusijos dar 1995 m.
Pasieniečiai išsiaiškino, kad šis asmuo Lietuvoje neteisėtai gyvena nuo 1991 m.

Dėl neteisėto buvimo Lietuvoje jam Ignalinos pasieniečiai skyrė 250 Lt administracinę baudą. Rusijos pilietis kol kas uždarytas į areštinę. Pasieniečiai ketvirtadienį kreipsis į teismą, kad jis artimiausiu metu būtų perkeltas į Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje.

Kauno oro autobusų stotyje trečiadienį vakare pasieniečiai sulaikė čia vaikštinėjusius tris pietietiškos išvaizdos asmenis – moterį ir du vyrus. Užsieniečius sustabdę VSAT Vilniaus rinktinės operatyvininkai bei Kaune veikiančio NMKPS pareigūnai netrukus išsiaiškino, kad jie – Armėnijos piliečiai.

Nustatyta, kad 22-ejų metų armėnė į Lietuvą legaliai atvyko praėjusių metų rugpjūtį ir šalyje buvo ilgiau, nei galiojo jos turėta lietuviška viza. 35-erių ir 50-ies metų armėnai į Lietuvą atvyko nelegaliai – jų turėtuose piliečių pasuose nebuvo vizų.

VSAT pareigūnai abu vyrus uždarė į areštinę. Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl neteisėto užsieniečio buvimo šalyje Vilniaus rinktinės pasieniečiai pradėjo ir administracinę teiseną, jie armėnę įpareigojo išvykti iš Lietuvos.

Pasieniečiai taip pat aiškinsis, kaip armėnai pateko į Lietuvą ir kur jie buvo apsigyvenę.

VSAT Šiaulių rinktinės NMKPS pareigūnai Radviliškyje, viename bute, trečiadienį sulaikė ir 32-ejų metų Kirgizijos pilietį. Turėta žinių, kad užsienietis Lietuvoje gyveno neteisėtai. Patikrinus jo dokumentus paaiškėjo, kad vyras 2007 m. rudenį legaliai atvyko į Lietuvą, tačiau pasibaigus vizos galiojimui neišvyko ir šalyje daugiau nei metus gyveno nelegaliai.

Dėl neteisėto užsieniečio buvimo šalyje VSAT Šiaulių rinktinės pareigūnai pradėjo administracinę teiseną. Kirgizui skirta 625 litų administracinė bauda. Jis įpareigotas išvykti iš Lietuvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min