Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 14d. 11:25

Pasieniečiai jėga tramdė jiems pasipriešinusius nelegalus

Užsieniečių registravimo centras
VSAT nuotr. / Užsieniečių registravimo centras

Prevencinio pasieniečių vykdyto patikrinimo metu keli Užsieniečių registracijos centre (URC) apgyvendinti nelegalūs imigrantai pasipriešino pareigūnams. Juos tramdant pasieniečiams teko panaudoti fizinę jėgą bei elektros šoko prietaisą.

kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, trečiadienį į URC Pabradėje atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus bei Ignalinos rinktinių Specialiosios paskirties būrių pareigūnai.

Jie kartu su URC dirbančiais pasieniečiais čia surengė prevencinį nelegalių imigrantų bendrabutyje apgyvendintų asmenų ir patalpų patikrinimą. Tokie patikrinimai periodiškai vykdomi siekiant nustatyti, ar čia nelaikoma draudžiamų daiktų.

Patikrinimo metu trys nelegalai – Armėnijos, Azerbaidžano ir Rusijos piliečiai – atsisakė leisti patikrinti savo daiktus.

Reikšdami nepasitenkinimą jie aktyviai pasipriešino tikrinimą atliekantiems VSAT pareigūnams – trys nelegalai neleido atlikti asmenų apžiūros, bandė be leidimo pasišalinti iš gyvenamųjų patalpų.

Pasieniečiai kelissyk įspėjo šiuos užsieniečius nusiraminti ir elgtis taip, kai numatyta centro vidaus tvarkoje. Tačiau įsikarščiavę armėnas, ažerbaidžanietis bei čečėnų tautybės Rusijos pilietis netgi pabandė prieš pasieniečius panaudoti fizinę jėgą. Šie tuomet buvo priversti tris nelegalus sutramdyti panaudodami kovinių imtynių veiksmus bei specialiąją priemonę – elektros šoko prietaisą.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kodėl buvo sulaukta tokio pasipriešinimo: tarp asmeninių centre gyvenančių nelegalių imigrantų daiktų pasieniečiai aptiko septynis mobilius telefonus su SIM kortelėmis, vieną telefono aparatą be kortelės, 5 mobilaus ryšio telefonų pakrovėjus, 3 SIM korteles, neįdėtas į telefonus, du savadarbius vandens kaitinimo prietaisus bei du krepšius su virvėmis. Įtariama, kad šias virves nelegalūs migrantai planavo panaudoti daiktų perdavimui per URC juosiančią tvorą.

Šias patalpas VSAT pareigūnai patikrino ir su tarnybiniu šunimi, išmokytu ieškoti narkotinių medžiagų, tačiau kvaišalų neaptikta.

Neteisėtai užsieniečių laikytos priemonės atimtos. URC administracija spręs klausimą dėl administracinio poveikio priemonių taikymo nusižengusiems centro gyventojams.

VSAT Ignalinos ir Vilniaus rinktinių specialiesiems būriams išvykus iš URC, tvarka čia užtikrinama įprastu režimu.

Centre dirbantys pasieniečiai teigia, kad savo nepasitenkinimą VSAT pareigūnų veiksmais nelegalai reiškia kiekvieno tokio patikrinimo metu, net jei ir nebūna aptinkama draudžiamų daiktų.

Šiuo metuURC apgyvendinta 115 asmenų iš 20 valstybių. Iš jų 70 yra prieglobsčio prašytojai, 45 - nelegalūs imigrantai. Beveik pusė centre gyvenanančių užsieniečių – 48 asmenys – yra Rusijos piliečiai.

URC yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus. URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių, tvarko jų apskaitą ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min