Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 14d. 10:43

Pasieniečiai neleido į Lietuvą įvežti radioktyvių baltarusiškų voveraičių krovinio

Voveraites geriausia rinkti ankstyvą rytą po lietaus.
123rf.com nuotr. / Voveraitės

Šalčininkų punkte pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos įvežti voveraičių krovinio, kuris skleidė padidintą radioaktyvų foną. Norma buvo viršyta daugiau kaip du kartus.

Antradienį vakare į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Šalčininkų kontrolės punktą iš Baltarusijos įvažiavo krovininis automobilis „DAF“ su priekaba „Koegel“. Transporto priemonės buvo su baltarusiškais numeriais. Automobilį vairavo 55-erių Baltarusijos pilietis.

„DAF“ įvažiuojant į punktą suveikė VSAT stacionari radiacijos matavimo įranga. Šis pasieniečių, punktuose atliekančių radiacijos kontrolę, įrenginys fiksuoja, ar pro jį pravažiuojantys automobiliai ir jais gabenami kroviniai neskleidžia padidintos radiacijos.

Pasieniečiai automobilį ir priekabą papildomai patikrino nešiojamais radiacijos matavimo prietaisais. Nustatyta, kad priekaboje vežamo voveraičių krovinio jonizuojančios spinduliuotės lygis siekia apie 50 mikrorentgenų per valandą radiacinį foną. Leistinas fonas yra daugiau kaip dusyk mažesnis – 20 mikrorentgenų.

Tokie duomenys užfiksuoti priekabos išorėje. Pasak Šalčininkų punkto pasieniečių, tikėtina, kad jei radiacinis fonas būtų pamatuotas prie pat krovinio priekabos viduje, jis būtų dar didesnis.

VSAT praneša, kad pagal krovinio dokumentus voveraites Baltarusijos įmonė per Lietuvą siuntė į vieną Vakarų Europos šalį. Pagal nustatytą tvarką apie įvykį buvo pranešta Radiacinės saugos centrui. Pasieniečiai nusprendė krovinio iš Baltarusijos neįsileisti.

Baltarusiui vairuotojui VSAT pareigūnai surašė atsisakymą leisti atvykti kertant sieną. Jam buvo nurodyta apsisukti ir su voveraičių kroviniu grįžti į savo šalį.

Iš viso šiemet šalies kontrolės punktuose dirbantys pasieniečiai nustatė 72 padidinto radiacinio fono atvejus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min