Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 21d. 11:12

Pasieniečiai nustebę: rastą sprogmenį kažkas nepabūgo atremti į gelžbetonio sienelę

Aptiktas sviedinys
VSAT nuotr. / Aptiktas sviedinys

Netoli Baltarusijos sienos aptiktas pavojingas, tačiau neseniai kažkieno liestas radinys.

Netoli sienos su Baltarusija Adutiškio užkardos pareigūnai aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Pavojingą sprogmenį kažkas neseniai buvo lietęs ir netgi atrėmęs į čia esančią gelžbetoninę sienelę.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Adutiškio užkardos pasieniečiai tikrino sienos su Baltarusija prieigas netoli Subatiškės kaimo Švenčionių rajone.

Maždaug už kilometro nuo sienos čia yra išlikę I pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai. Čia pasieniečiai pastebėjo į įtvirtinimų gelžbetoninę sienelę atremtą artilerijos sviedinį. Buvo akivaizdu, kad kažkas jį atrėmė tyčia.

Adutiškio užkardos pareigūnams sprogmuo pasirodė pavojingas, todėl jie iškart organizavo šios vietinio ūkininko žemėse esančios teritorijos apsaugą ir iškvietė išminuotojus.

Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono pareigūnai nustatė, kad tai yra II pasaulinio karo laikų 75 mm artilerijos sviedinys, keliantis pavojų aplinkiniams. Todėl nuspręsta artilerijos sviedinį sunaikinti vietoje – netrukus tai ir buvo padaryta.

Adutiškio pasieniečiai po šio įvykio kreipėsi į aplinkinėse vietovėse žemės ūkio darbus organizuojančius asmenis, kad visi darbininkai būtų įspėti apie panašių sprogmenų keliamą pavojų.

Užkardos pareigūnai apie tai, kaip elgtis aptikus tokius radinius, dar sykį įspės ir pasienio ruožo gyventojus, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio parengtame ir trečiadienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min