Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 12:11

Pasieniečiai perėmė Nerimi į Lietuvą plukdytą cigarečių krovinį

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės

Kūčių vakarą pasieniečiai iš Neries ištraukė didelį baltarusiškų cigarečių krovinį. Iš viso kontrabandininkai vandens keliu į Lietuvą pasiuntė daugiau kaip 15 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė siekia 110 tūkst. litų.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, antradienį vakare VSAT Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, naudodamiesi termovizorine įranga, Neryje netoli Vilniaus rajono Paliepės kaimu pastebėjo plaukiančius du tarpusavyje sukabintus plaustus. Ši vieta yra maždaug už poros kilometrų nuo sienos su Baltarusija, kur Neris įteka į Lietuvą. Prieš tai upės viduriu apie 6 kilometrus eina Lietuvos ir Baltarusijos siena.

Į vietą, kur upe plaukė plaustai, atvykę VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai atsigabeno tarnybinę valtį. Ją į Nerį nuleisti buvo sudėtinga, nes šioje vietovėje upės krantai yra apaugę tankiais krūmais ir gožiami vešlių nendrynų. Aptikę tinkamą pakrantės prieigą pasieniečiai valtimi nusiyrė prie plaukiančio krovinio į jį parvilko į krantą.

Paaiškėjo, kad Nerimi plaukė į juodą polietileno plėvelę supakuotos cigarečių dėžės, iš kurių ir buvo suformuoti du plaustai, aptempti brezentu. Iš viso į pasieniečių saugyklas pateko 15 tūkst. 498 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“ ir „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su privalomais mokesčiai būtų apie 110 tūkst. litų.

Neabejojama, kad šie rūkalų plaustai buvo nuleisti Baltarusijos krante, kontrabandininkams tikintis, kad cigaretes Neris atplukdys iki Lietuvos. Čia krovinį, matyt, planuota ištraukti į krantą ir gabenti į Lietuvos gilumą.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Cigaretės saugomos Ignalinos rinktinėje.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min