Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai pribloškė teisėją atvirumu: prisipažinę dėl naujų nusikaltimų, išpasakojo ir apie senesnius

Pamatę, kad jų byla sudomino ir žurnalistus, teisiamieji pasišalino iš teismo rūmų, nesulaukę jiems paskelbto nuosprendžio.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Pamatę, kad jų byla sudomino ir žurnalistus, teisiamieji pasišalino iš teismo rūmų, nesulaukę jiems paskelbto nuosprendžio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus teismas už pagalbą kontrabandininkams nuteisė du Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnus. Vilniaus rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus vyresnieji specialistai Marius Bačanskis ir Miroslavas Lučinskis ne tik gavo 65 000 litų baudas, bet ir „užsidirbo“ po naują baudžiamąją bylą, nes atvirai papasakojo ir anksčiau talkindavę kontrabandininkams.

Pirmadienį Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį dviem pastaruoju metu nuo tarnybos nušalintiems VSAT pareigūnams.

Pasieniečiai Marius Bačanskis ir Miroslavas Lučinskis pripažinti kaltais dėl pagalbos cigarečių kontrabandininkams, už nusikalstamas veikas jiems skirtos 65 000 litų baudos.

Nuteistųjų atsakomybę lengvinančia aplinkybe tapo tai, kad jie pripažino kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi dėl nusikaltimų.

Tačiau nuteistųjų atvirumas jiems atsirūgo.

Paskelbusi apkaltinamąjį nuosprendį, teisėja Regina Pocienė pagarsino ir specialią nutartį: dalykai, apie kuriuos teismui papasakojo M.Bačanskis ir M.Lučinskis, turi nusikalstamų veikų požymių, todėl prokuratūrai pavesta pradėti dėl jų naują ikiteisminį tyrimą (pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnį „Kyšininkavimas“).

Teisiami pasieniečiai patys papasakojo, kad ir anksčiau talkindavo kontrabandininkams, už praleistus cigarečių krovinius yra gavę po 10 000 litų neteisėto atlygio. Tai, kad yra mokėję kyšius būtent šiems pareigūnams, yra patvirtinę ir įkliuvusieji kontrabandininkai.

Iš Baltarusijos į Lietuvą vežamai cigarečių kontrabandai „žalią šviesą“ šie pasieniečiai įjungė už pažadėtą 36 000 litų atlygį.

Vilniaus apygardos teismo rūmuose laukdami nuosprendžio paskelbimo, teisiamieji fojė bandė slėptis nuo operatorių. Pamatę, kad jų byla sudomino ir žurnalistus, teisiamieji pasišalino iš teismo rūmų, nesulaukę jiems paskelbto nuosprendžio (žr. filmuotą medžiagą apačioje).

M.Bačanskio ir M.Lučinskio baudžiamąją bylą dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis išnagrinėjusi teisėja R.Pocienė pirmadienį paskelbė, kad teismas iš dalies perkvalifikavo kaltinimus šiems pasieniečiams.

Nuosprendyje pabrėžiama, kad nuteistieji tiesiogiai nedalyvavo cigarečių kontrabandoje – rūkalų nepirko, dėžių nekrovė, siuntos nevežė. Jie tik piktnaudžiavo savo tarnyba ir „šalino galimas kliūtis ir padėjo asmenims nusikaltimus daryti.“ Taip pat jie „užtikrino, kad pasienio ruožas nebūtų saugomas.“

Todėl teismas M.Bačanskio ir M.Lučinskio veiksmus kvalifikavo ne kaip kontrabandos vykdymą, o padėjimą daryti šį nusikaltimą.

Nusikalstamas veikas M.Bačanskis ir M.Lučinskis padarė kaip bendravykdytojai, siekdami bendro tikslo – turtinės naudos. Bylos duomenimis, iš Baltarusijos į Lietuvą vežamai cigarečių kontrabandai „žalią šviesą“ pasieniečiai įjungė už pažadėtą 36 000 litų atlygį.

Nuosprendyje pabrėžiama, kad darydami nusikaltimus, Vilniaus rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus vyresnieji specialistai menkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos autoritetą, padarė didelę žalą pasieniečių tarnybai ir visai Lietuvos valstybei.

Tai, kad veikė bendrininkų grupėje, teismas įvertino kaip nuteistųjų atsakomybę sunkinančią aplinkybę. Pasieniečių atsakomybę lengvino tai, kad jie prisipažino dėl nusikaltimų ir nuoširdžiai gailėjosi.

Skirdama mažesnes baudas nei sankcijoje numatytas vidurkis, teisėja R.Pocienė atsižvelgė į nuteistųjų jauną amžių, tai, kad jie abu turi šeimas, teisiami pirmą kartą.

Beje, į paskirtą bausmę yra įskaitytas pasieniečių sulaikymo terminas nuo 2012 m. gegužės 16 d. iki liepos 3 d., vieną sulaikymo dieną prilyginant 2 MGL (260 litų) baudai.

Kita vertus, nuosprendžiu teismas nutarė konfiskuoti M.Lučinskio mobilųjį telefoną, kaip nusikaltimo įrankį. Sulaikymo metu pas pareigūnus rasti 120 eurų ir beveik 4 000 litų taip pat pervedami į valstybės biudžetą.

Šiandienis Vilniaus apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui.

Kardomoji priemonė – nušalinimas nuo pareigų, iki nuosprendžio įsiteisėjimo M.Bačanskiui ir M.Lučinskiui lieka galioti.

VIDEO: 15min.lt - pasieniečiai išėjo iš teismo, nesulaukę jiems paskelbto nuosprendžio

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min