Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai sulaikė keturračiais temptą kontrabandos krovinį – 22 500 pakelių cigarečių (nuotraukos)

Sulaikyti kontrabandininkai
VSAT nuotr. / Sulaikyti kontrabandininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasienyje su Rusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė du kontrabandininkų keturračius motociklus, savadarbius vežimėlį ir roges su stambiu kontrabandinių rūkalų kiekiu ir du su šiuo kroviniu siejamus pagėgiškius. Kontrabanda buvo gabenama per Nemuno užlietas vietoves, kurias šiuo metu yra padengęs ledas.

ekmadienį vakare VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai per sienos stebėjimo sistemą UNISAS netoli Pagėgių savovaldybės Kucų kaimo užfiksavo važiuojančius keturračius motociklus. Jie judėjo pasienio su Rusija ruože per ledą, kuris užtraukė potvynio vandens apsemptas aplinkines vietoves.

Pagėgių pasieniečiai prie Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, aptiko ir pėdsakų. Jais Plaškių užkardos pareigūnai pradėjo sekti tarnybinėmis sniego rogėmis – visureigiais čia šiuo metu pravažiuoti sudėtinga.

Persekiojami kontrabandininkai, įtariama, tamsoje galėjo išgirsti artėjančias VSAT sniego roges, nes pasieniečiai kilometrą nuo sienos aptiko jų paliktą keturratį motociklą „Honda“. Prie jo buvo prikabintas savadarbis vežimėlis, o netoliese dar rastos ir savadarbes rogės. Vežimėlyje ir rogėse buvo 45 dėžės, iš viso 22 500 pakelių, cigarečių ,,Saint George 7“ su Rusijos banderolėmis.

VSAT pareigūnams iškart kilo įtarimų, kad roges galėjo palikti kitas kontrabandininkų keturratis, kuriuo važiavę asmenys išsigando pasieniečių.

Aplinkines vietoves ėmėsi tikrinti Pagėgių rinktinės Specialiosios paskirties būrio pasieniečiai. Netrukus jie pamatė be šviesų važiuojantį keturratį, kurio vairuotojas irgi išvydo tarnybinį VSAT automobilį. Keturratininkas nuo pasieniečių spruko link Anužių miško.

Visureigiu per užšalusius potvynio vandenis pasieniečiai važiuoti negalėjo, todėl bėglį pagal keturračio pėdsakus tamsoje nusivijo pėsčiomis. Gaudynėse dalyvavo ir pasieniečių belgų aviganis Kara. Už kilometro specialiojo būrio pareigūnai aptiko nuo jų sprukusį keturratį motociklą „Polaris“, kuris išsigandusių kontrabandininkų buvo paliktas likimo valiai. Įtariama, kad juo ir buvo tempiamos anksčiau pasieniečių rastos savadarbės rogės su cigarečių kroviniu.

Persekiojimą tęsę pasieniečiai miške pastebėjo du bėgančius vyrus. Pirmoji juos prisivijo Kara, o netrukus atskubėję VSAT pareigūnai bėglius sulaikė. Įtariama, kad 23–ejų ir 24–erių Pagėgių gyventojai yra susiję su keturračiais gabentu kontrabandiniu kroviniu.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl kontrabandos ir neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pagėgiškius pasieniečiai uždarė į areštinę. Keturračiai motociklai, rogės, vežimėlis ir kontrabandinės cigaretės saugomi Plaškių užkardoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min