Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai sulaikė naro kostiumu vilkintį vyriškį ir Nemunu plaukusį cigarečių krovinį

Iš Nemuno ištrauktos cigaretės
VSAT nuotr. / Iš Nemuno ištrauktos cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Nemuno aukštupyje iš upės sekmadienio naktį ištrauktas kontrabandinių cigarečių krovinys. Neabejojama, kad jis į dar neužšalusį Nemuną buvo nuleistas Baltarusijos krante siekiant, kad rūkalai patektų į Lietuvos pusę. Pakrantėje Baltarusijos teritorijoje prieš tai buvo sulaikytas „ichtiandras“.

Šeštadienį vėlai vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai gavo kolegų iš Baltarusijos Gardino pasienio grupės informaciją. Šie pranešė, kad prie Nemuno kranto, savo teritorijoje, sulaikė naro kostiumą vilkintį Baltarusijos pilietį. Ši vieta – Nemuno aukštupyje, Lietuvos pusėje, čia yra Lazdijų savivaldybės teritorija. Įtarta, kad Nemunu į Lietuvą, kuriuo eina valstybių siena, galėjo būti planuojama perkelti kontrabandinį krovinį.

Papildomos Kapčiamiesčio užkardos pareigūnų pajėgos tamsoje ėmė tikrinti Nemuno pakrantę Lietuvos pusėje. Apie tai buvo pranešta ir kaimyninės Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnams. Netrukus Druskininkų savivaldybės Lipliūnų kaimo ribose pasieniečiai pastebėjo Nemunu plaukiantį krovinį.

VSAT praneša, kad netoli šios vietos baigiasi Nemunu einanti siena su Baltarusija. Upė pradeda tekėti tik Lietuvos teritorija.

Pasieniečiai pagalbon pasitelkė Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus. Šie į ledinį Nemuno vandenį nuleido atsigabentą valtį ir sekmadienį po vidurnakčio Druskininkų savivaldybės Diržų kaimo ribose iš upės išgriebė plaukiantį krovinį.

Paaiškėjo, kad vandens keliu į Lietuvą bandyta atplukdyti 4 dėžes cigarečių „Magnat“, kurios buvo supakuotos į plastiką. Visi 2 tūkst. pakelių rūkalų buvo pažymėti Baltarusijos akcizo ženklais.

Krovinys kaip bešeimininkis turtas saugomas Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardoje. Įvykis tiriamas.

Tokių atvejų, kai Nemuno aukštupyje iš Baltarusijos į Lietuvą bandoma plukdyti kontrabandinius rūkalus, pasieniečiai nesyk yra nustatę ir anksčiau. Baltarusijoje krovinius savo krante pasroviui paleidę kontrabandininkai tikisi, kad bendrininkai Lietuvos krante juos ištrauks ir spės nugabenti į šalies gilumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min