Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 16:52

Pasieniečiams įkliuvo kontrabandą gabenę baltarusiai

Sulaikyti kontrabandininkai
VSAT nuotr. / Sulaikyti kontrabandininkai

Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose į pasieniečių rankas pateko du kontrabandinių rūkalų kroviniai. Įkliuvo ir trys cigaretes nešę baltarusiai.

Penktadienį  miškingoje vietovėje ties Vilniaus rajono Veseluchos kaimu už puskilometrio nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos patruliavę VSAT Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pasieniečiai užklupo tris vyrus su nešuliais. Sulaikomi jie nesipriešino.

Paaiškėjo, kad trijulė – neteisėtai į Lietuvą atėję Baltarusijos piliečiai, 24, 32 ir 42 metų. Vienas iš jų neturėjo jokių dokumentų, o bendrai turėjo pasus.

Baltarusiai gabeno penkis juoda polietileno plėvele aptrauktus ryšulius, prie kurių buvo pritvirtintos savadarbės petnešos. Ryšuliuose VSAT pareigūnai rado 2500 pakelių cigarečių „Fest“ bei „Fest 7“. Visi rūkalai paženklinti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

VSAT nuotr./Sulaikyti kontrabandininkai
VSAT nuotr./Sulaikyti kontrabandininkai

Vilniaus rinktinės pareigūnai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Sulaikytuosius VSAT pareigūnai uždarė į areštinę, o savaitgalį visus tris vyrus Vilniaus rajono apylinkės teismas leido suimti mėnesiui.

Dar vieną cigarečių krovinį penktadienį aptiko Dieveniškių užkardos pasieniečiai. Sienos ruožą su Baltarusija tikrinę VSAT pareigūnai ties Šalčininkų rajono Albertinos kaimu rado likimo valiai paliktą dviratį ir dešimt kartoninių dėžių cigarečių „Minsk Superslims“ ir „NZ Gold“, iš viso 5 tūkst. pakelių. Nuo radinio vietos iki Lietuvos ir Baltarusijos sienos – keli metrai.

VSAT nuotr./Sulaikyta kontrabanda
VSAT nuotr./Sulaikyta kontrabanda

Manoma, kad šį krovinį į Lietuvą gabenę kontrabandininkai buvo priversti paskubomis keisti savo užmačias ir sprukti pametus rūkalus. Tolesnes įvykio aplinkybes aiškinasi ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos pradėję Vilniaus rinktinės pasieniečiai. Šiame VSAT padalinyje saugomi abu cigarečių kroviniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min