Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 12d. 11:20

Pasieniečiams reikės tamilų kalbos – sulaikyti migrantai, prisistatę motina ir sūnumi iš Šri Lankos

Asociatyvi iliustracija: VSAT pareigūnas
VSAT nuotr. / Asociatyvi iliustracija: VSAT pareigūnas

G.Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajone sulaikė, įtariama, šrilankiečius motiną ir sūnų.

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė neteisėtai iš Baltarusijos į Lietuvą atėjusią, įtariama, Šri Lankos pilietę su nepilnamečiu sūnumi.

Trečiadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Sabaliūnų kaimu naktinio matymo prietaisais pastebėjo iš miško į pievą išeinančių žmonių siluetus. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija. Asmenis sulaikius paaiškėjo, kad tai yra moteris su berniuku.

Sulaikytieji asmens dokumentų neturėjo. Nepilnametis šiek tiek kalba angliškai.

Jie neturėjo asmens dokumentų. Nepilnametis šiek tiek kalbėjo angliškai. Sulaikytieji prisistatė Šri Lankos piliečiais, 41 metų motina ir 13 metų sūnumi. Migrantai turėjo asmeninių daiktų, higienos priemonių, mobilų telefoną.

Vietovę, kurioje buvo sulaikyti šie asmenys, patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau nieko įtartino neaptiko. Nustatyta, kad į Lietuvą užsieniečiai iš Baltarusijos pateko neteisėtai kirsdami sieną.

Migrantai laikinai apgyvendinti G.Žagunio užkardoje, jiems bus atliekami testai dėl COVID-19. Po šios procedūros ir gavus tyrimų rezultatus bus sprendžiamas klausimas dėl užsieniečių apgyvendinimo vietos. Ketvirtadienį ryte buvo laukiama atvykstančio vertėjo, kad būtų galima pradėti apklausos procedūras tamilų kalba ir nustatinėti sulaikytųjų tapatybes.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

51:37
01:09
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min