Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 4d. 12:23

Pasieniečių budrumą tikrinę ratuoti kontrabandininkai turės mokėti solidžias baudas

Rasta kontrabanda
VSAT nuotr. / Rasta kontrabanda

Iš Dieveniškių kilpos važiavusio vilniečio automobilyje „Hyundai Santa Fe“ pasieniečiai aptiko įrengtas slėptuves, o jose – 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių. Panašus atvejis šioje vietoje užfiksuotas ir pirmadienį.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajono Širvių kaimo prieigose, kelyje Dieveniškės–Šalčininkai, tikrino 60 metų Vilniaus gyventojo ir jo vairuoto automobilio „Hyundai Santa Fe“ dokumentus.

Ši vieta yra prie išvažiavimo iš vadinamosios Dieveniškių kilpos, iš visų pusių supamos Baltarusijos teritorijos. Todėl čia pasieniečiai atlieka visų keliaujančių asmenų bei transporto priemonių patikrą, praneša VSAT.

Vilnietis VSAT pareigūnams pateikė tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus. „Hyundai Santa Fe“ VSAT pareigūnams pasirodė įtartinas, todėl buvo pristatytas į G.Žagunio užkardą, kur yra išsamiai apžiūrai skirtos patalpos.

VSAT nuotr./Rasta kontrabanda
VSAT nuotr./Rasta kontrabanda

Atlikus 2007 m. laidos automobilio patikrinimą paaiškėjo, kad po jo priekinėmis sėdynėmis ir dugne yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 2000 pakelių cigarečių „5 Minsk Super Slims“ su Baltarusijos banderolėmis.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą vilniečiui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Teismas taip pat gali konfiskuoti mašiną, kuria gabentos neteisėtos prekės.

Po apklausos vilnietį pasieniečiai paleido. Jis privalės atvykti į teismą. Automobilis ir cigaretės saugomi G.Žagunio užkardoje.

Šią savaitę tai buvo antras toks atvejis prie išvažiavimo iš Dieveniškių kilpos. Pirmadienį G.Žagunio užkardos pareigūnams čia įkliuvo 32 metų Vilniaus gyventojas. Jo vairuotame „Opel Insignia“ įrengtose slėptuvėse pasieniečiai taip pat rado 2 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min