Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 27d. 11:12 , Atnaujinta: 2012 liepos 27d. 11:33

Pasieniečių ir policijos persekiojamas ir apšaudytas Vokietijoje pagrobtas BMW X5 Vilkaviškio rajone įskriejo į upelį ir nuskendo

Įvykio vietoje
VSAt nuotr. / Įvykio vietoje

Pasieniečiai ir policija naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vilkaviškio rajone persekiojo Vokietijoje vogtą automobilį BMW X5. Per incidentą buvo naudojami tarnybiniai ginklai. Persekiojamas automobilis įskriejo į upelį ir nuskendo, jo vairuotojas paspruko.

Kovinio filmo siužetą primenantis incidentas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį įvyko Vilkaviškio rajone. Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, gavę informacijos iš Lenkijos pasieniečių apie įtartiną mašiną, Vilkaviškio rajone stabdė automobilį BMW X5. Jo vairuotojas pakluso reikalavimui sustoti ir automobilį sustabdė už 100 metrų nuo pareigūnų.

Pasieniečiams einant prie BMW, jo vairuotojas atbuline eiga pabandė pareigūnus partrenkti. Pasieniečiai iš tarnybinių ginklų atidengė ugnį, tuo tarpu BMW spruko į tamsą.

Prasidėjus persekiojimui, pasieniečiai į pagalbą išsikvietė Vilkaviškio policijos pareigūnus. Šie blokavo bėglio kelią, todėl BMW X5 vairuotojas automobilį pasuko į laukus ir įskriejo į upelį.

Automobilis nuskendo, jo vairuotojas, pasinaudojęs tamsa, paspruko.

Jau po vidurnakčio į Šeimenos seniūniją, Vaičlaukio kaimą, kur Širvintos upėje nuskendo BMW X5, buvo iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Jų pareigūnai prašė ištraukti nuskendusį automobilį. Tačiau gelbėtojai nuskendusio automobilio su turima įranga ištraukti nesugebėjo.

Automobilį bandoma ištraukti penktadienį.

Pareigūnai jau nustatė, kad BMW X5 yra vogtas Vokietijoje. Šioje šalyje trečiadienį paskelbta jo paieška.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Papildyta 11.33 val.: Valstybės sienos apsaugos tarnyba tarnyba praneša, kad naktį iš ketvirtadienio į penktadienį VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai gavo informacijos iš kolegų Lenkijoje, kad į Lietuvą gali važiuoti įtartinos transporto priemonės, kurias reikėtų patikrinti.

Keliolika minučių po vidurnakčio Kalvarijos užkardos patruliai ties Vilkaviškio rajono Gražiškių kaimu pastebėjo dideliu greičiu važiuojantį visureigį BMW X5 vokiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Mašiną uniformuoti VSAT pareigūnai stabdė krivūle bei šalikelėje stovėjusio tarnybinio visureigio garso bei šviesos signalais. Visureigio BMW X5 vairuotojas sustojo už maždaug 100 metrų. Tačiau vos tik link sustojusios mašinos ėmė artėti pasieniečiai, visureigio vairuotojas staiga pajudėjo atbuline eiga ir pamėgino partrenkti VSAT pareigūnus bei taranuoti jų automobilį.

Į šalį spėję atšokti VSAT patruliai panaudojo tarnybinius ginklus – tamsoje į tolstančio automobilio padangas buvo paleisti 7 šūviai.

Bėglys dideliu greičiu nuvažiavo Klampučių kaimo link, tačiau už 4 kilometrų išvydo pasieniečiams į pagalbą skubantį Vilkaviškio rajono policijos ekipažą.

Visureigio vairuotojui teliko sukti nuo kelio. Gaudynės baigėsi, kai dideliu greičiu laukais lėkęs BMW X5 įskriejo į Širvintos upelį. Tamsa pasinaudojęs mašinos vairuotojas spėjo iššokti iš vandens semiamos mašinos ir pasislėpė. Iki salono paniręs vandenyje automobilis liko upelyje.

Penktadienį ryte VSAT pareigūnai į pagalbą pasitelkė traktorių ir bėglio mašiną ištraukė. Paaiškėjo, kad užsiblokavusi jos greičių dėžė, tad VSAT pareigūnai spręs, kaip parsigabenti mašiną laikinam saugojimui.

Visureigio duomenis pasieniečiai patikrino turimose informacinėse bazėse bei nustatė, BMW X5 yra pavogtas Vokietijoje. Šios mašinos paiešką vokiečių teisėsaugininkai paskelbė liepos 25-ąją. Pirminiais duomenimis, visureigis pagamintas 2011 metais.

Įvykio vietą apžiūrėję VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis daugiau nieko įtartino neaptiko.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min