Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečių tarnybinis šuo Barsas susekė nelegalus iš Vietnamo

Pasieniečių tarnybinis šuo Barsas
VSAT nuotr. / Pasieniečių tarnybinis šuo Barsas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lazdijų rajone pasieniečiai sulaikė du nelegalus iš Vietnamo, neteisėtai perėjusius Lietuvos sieną su Baltarusija. Juos susekti padėjo vokiečių aviganis Barsas. Dar 18 vietnamiečių įkliuvo Baltarusijos pasieniečiams.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba, trečiadienį VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai iš kolegų Baltarusijoje gavo informacijos apie tai, jog Gardino būrio pasieniečiai netoli sienos su Lietuva sulaikė 18 nelegalių migrantų iš Vietnamo.

Su kaimynine šalimi besiribojantį sienos ruožą patikrino ir VSAT Lazdijų rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai. Dviejų šalių siena baltarusių nurodytoje vietoje eina Maros upe. Ties Kapčiamiesčio seniūnijos Kuodžių kaimu pasieniečiai aptiko dviejų asmenų pėdsakus. Jie nuo upės pakrantės vedė į statų keliasdešimties metrų aukščio šlaitą, o nuo jo – į tankų mišką.

Pėdsakais sekti ėmė pasienietis kinologas su tarnybiniu šunimi. Vokiečių aviganis Barsas VSAT pareigūnus iš pradžių nuvedė į miško tankmę. Netrukus keturkojis užuostais pėdsakais pasuko atgal prie tako, kuriuo palei sieną paprastai važinėja VSAT patruliai.

Vedami Barsos čia pasieniečiai užklupo ir sulaikė du iki juosmens šlapius vyrus. Vienas VSAT pareigūnams pateikė 24 metų Vietnamo piliečiui išduotą pasą be vizos. Antras sulaikytasis dokumentų neturėjo. Jis prisistatė 18 metų vietnamiečiu. Daiktų nelegalai neturėjo.

Daugiau įtartinų asmenų vietovę ties Kuodžių kaimu tikrinę pasieniečiai nerado. Įtariama, kad abu vietnamiečiai atsiskyrė nuo Baltarusijoje sulaikytos tautiečių grupės ir perbridę Marą pateko į Lietuvą.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Abu nelegalai uždaryti į areštinę.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė 56 nelegalius migrantus iš Vietnamo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min