Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 13d. 11:17

Pasieniečių užspeisti kontrabandininkai perdažė savo automobilius (nuotraukos)

Perdažytas automobilis
VSAT nuotr. / Perdažytas automobilis

Pasienyje su Rusija pastaruoju metu užspeisti kontrabandininkai, bandydami suklaidinti Pagėgių rinktinės pareigūnus, savo automobilius perdažė balta spalva.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai ketvirtadienį sulaikė du Subaru Legacy, perdažytus baltai, kad automobiliai būtų kuo mažiau pastebimi sniego fone. Maskuodamiesi kontrabandininkai baltai uždažė net ir automobilių langus.

Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienio naktį Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiai Pagėgių savivaldybėje, ant Nemuno kranto, aptiko įtartinų automobilių vėžių.

Jomis VSAT pareigūnai nusekė iki Pagėgių miestelio. Viename iš kiemų pasieniečiai aptiko automobilį Subaru Legacy be valstybinių numerių. VSAT pareigūnams buvo nesunku nustatyti, kad būtent šio automobilio vėžės buvo paliktos prie Nemuno.

Sekdami kito automobilio paliktomis padangų vėžėmis pasieniečiai pasiekė vienos iš Pagėgiuose esančios sodybos kiemą. Čia taip pat aptiktas Subaru Legacy be valstybinių numerių. Turima duomenų, kad šis automobilis taip pat sukiojosi Nemuno pakrantėje.

Abu automobiliai buvo paruošti gabenti cigarečių kontrabandai. Kad pasieniečiams būtų sunkiau pastebėti šias transporto priemones sniego fone, Subaru Legacy neseniai buvo nudažyti balta spalva. Maskuodamiesi kontrabandininkai baltai uždažė net ir galinius automobilių stiklus bei gale sėdinčių keleivių durelių stiklus. Beje, vieno automobilio uždažytą galinį stiklą jie pametė prie Nemuno.

Abiejuose automobiliuose buvo išimtos visos sėdynės, išskyrus vairuotojo, kad tilptų kuo daugiau cigarečių. Nors abiejų automobilių išvaizda kiek primena „bulių kautynėse“ dalyvavusių mašinų, kontrabandininkai nepagailėjo lėšų jų naujoms padangoms – taip jie siekia jaustis saugiau sprukdami nuo pasieniečių.

Abu automobilius VSAT pareigūnai atvežė į Pagėgių rinktinę.

Vyksta tyrimas.

Kontrabandinkai pastaruoju metu pasienyje su Rusija yra gerokai užspeisti į kampą. Įveikti sieną su Rusija nepastebėtiems jiems ypač sudėtinga, nes per pastaruosius kelerius metus šio sienos ruožo apsauga žymiai sustiprėjo.

Pernai, palyginus su 2007 m., pasienyje su Rusija sulaikyta net tris kartu mažiau kontrabandinių cigarečių: 2008 m. čia sulaikyti 672 tūkstančiai rūkalų pakeliai, o 2007-aisiais - 1 milijonas 823 tūkstančiai pakelių.

Temos: 1 Subaru

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min