Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasienietį puolęs ir jo tarnybinį šunį sužalojęs šernas patiestas šūviu į tarpuakį

Šakių rajono miške įnirtingai susigrūmė šernas ir tarnybinis pasieniečių šuo. Belgų aviganio sužeistas gyvūnas puolė ir pasienietį kinologą, todėl šis buvo priverstas panaudoti tarnybinį ginklą. Šernas nušautas vienu pistoleto šūviu.
Pistoletas
Pasienietis šerną patiesė taikliu šūviu / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.
VSAT nuotr./Nušautas šernas
VSAT nuotr./Nušautas šernas

Kaip rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime, dramatiškas incidentas įvyko trečiadienį pasienyje su Rusija, Šakių rajono Sudargo miške. Už kelių šimtų metrų nuo sienos patruliavo VSAT Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos kinologas su tarnybiniu trejų metų belgų aviganiu Džinu.

Keturkojis vykdė paieškos užduotį, kai pasienietis kinologas staiga iš eglyno išgirdo neįprastus garsus. Po kinologo komandos Džinas iškart neatbėgo. Tuomet VSAT pareigūnas pats nuskubėjo keturkojo link į eglyną ir po akimirkos išvydo dramatišką vaizdą.

VSAT nuotr./Su šernu susigrūmęs belgų aviganis Džinas
VSAT nuotr./Su šernu susigrūmęs belgų aviganis Džinas

Belgų aviganis įnirtingai grūmėsi su šernu. Abu gyvūnai vienas kitą buvo sužaloję. Atskubėjus kinologui, matyt, užspeistu pasijutęs šernas maždaug iš 5 metrų metėsi į pasieniečio pusę. Atšokdamas į šoną nuo puolančio ir per ištiestos rankos atstumą priartėjusio gyvūno kinologas spėjo iš tarnybinio pistoleto paleisti vieną šūvį. Kulka pataikė tiesiai šernui į tarpuakį. Gyvūnas krito vietoje, pasienietis per stebuklą nenukentėjo.

Šerno sužalotas Džinas buvo skubiai nugabentas į veterinarijos kliniką. Čia jam susiūtos plėštinės žaizdos ir suteikta pagalba dėl kitų sužalojimų. Belgų aviganio gyvybei pavojaus nėra. Tikimasi, kad išgijęs jis galės tęsti tarnybą saugant sieną su Rusija.

Nušautas šernas perduotas vietiniam medžiotojų būreliui. Apie ginklo panaudojimą informuota Šakių rajono apylinkės prokuratūra.

Tokių atvejų, kai nuošaliose pasienio vietovėse patruliuojantys tarnybiniai VSAT šunys nukenčia nuo šernų, būta ir anksčiau. Pasieniečių muziejuje netgi yra vieno taip pasienyje su Baltarusija žuvusio šuns iškamša. Šernas šį tarnybą vykdžiusį vokiečių aviganį Reksą mirtinai sužalojo Ignalinos rajone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius