Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 09 16, 10:55

Pasieny sulaikyta dar viena per Lietuvą į Suomiją keliavusių irakiečių grupė

Pasienyje su Lenkija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai vėl sulaikė migrantus iš Irako. Pirminiais duomenimis, trys irakiečiai į Suomiją gabeno dar 7 savo tautiečius. Per pastarąsias pusantros savaitės tai jau ketvirtas panašus atvejis, kai pasienyje su Lenkija nutrauktas irakiečių migrantų kelias per Lietuvą link Suomijos.
Pasienio kontrolės punktas
Asociatyvinė nuotr. Pasienio kontrolės punktas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai kelyje Suvalkai – Marijampolė ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu patikrinti sustabdė vienas paskui kitą važiavusius automobilius „Ford Puma“ ir „Chrysler Voyager“. Švediškais numeriais pažymėtos transporto priemonės ką tik į Lietuvą buvo įvažiavusios iš Lenkijos.

„Fordą“ vairavęs 39 metų Irako pilietis VSAT pareigūnams pateikė teisėtai išduotus švediškus kelionės dokumentus. Kartu su juo vyko 33 metų irakietis, kuris Šengeno erdvėje irgi buvo legaliai ir turėjo Švedijos užsieniečio pasą.

„Chrysler Voyager“ patikros metu pasieniečiai nustatė, kad jį vairavo nei asmens, nei vienatūrio dokumentų neturėjęs 27-erių Irako piliečiu prisistatęs vyras.

„Chrysler Voyager“ patikros metu pasieniečiai nustatė, kad jį vairavo nei asmens, nei vienatūrio dokumentų neturėjęs 27-erių Irako piliečiu prisistatęs vyras. „Chrysler Voyager“ salone VSAT pareigūnai aptiko dar 7 vyrus.

Visi jie pirminės apklausos Kalvarijos užkardoje metu pateikė šūsnį Graikijoje, Serbijoje bei Makedonijoje išduotų prieglobsčio prašytojų dokumentų.

Pagal juos nustatyta, kad keliavusių irakiečių amžius yra nuo 19 iki 46 metų.

Pirminiais duomenimis, dviem automobiliais irakiečiai keliavo į Suomiją.

7 užsieniečius VSAT pareigūnai artimiausiu metu ketina grąžinti kolegoms Lenkijoje, šalyje, iš kurios į Lietuvą įvažiavo migrantai.

Rimtesni nemalonumai laukia abiejų „Ford Puma“ automobiliu vykusių irakiečių bei „Chrysler Voyager“ vairuotojo, kurie bus uždaryti į areštinę. Užsieniečiams dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Abu automobiliai saugomi Kalvarijos užkardoje, ten pat trečiadienį priešpiet buvo ir visi irakiečiai. Laukta atvykstant užsieniečių apklausoje dalyvausiančio vertėjo.

Per pusantros savaitės – 4 atvejis

Per pastarąsias pusantros savaitės tai jau ketvirtas atvejis, kai Lietuvos pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą iš Lenkijos patekusius irakiečius. Rugsėjo 7 d. Kalvarijos savivaldybėje pasieniečiai sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį „Volkswagen Passat“ vokiškais numeriais.

Jį vairavo 37-erių Irako pilietis, turintis leidimą gyventi Suomijoje. Mašinos salone ir bagažinėje buvo dar 4 dokumentų neturėję ir irakiečiais prisistatę vyrai. Juos pasieniečiai vėliau perdavė kolegoms Lenkijoje, o vairuotojas buvo suimtas pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną.

Jie gabeno dokumentų neturėjusius 3 vyrus, prisistačiusius Irako piliečiais.

Praėjusio šeštadienio naktį Kalvarijos savivaldybėje prie sienos su Lenkija policija sulaikė automobilį „Opel Astra“ suomiškais numeriais ir jį vairavusį teisę gyventi Suomijoje turintį 35-erių irakietį.

Kartu vyko leidimą Suomijoje gyventi turintis 27-erių irakietis. Jie gabeno dokumentų neturėjusius 3 vyrus, prisistačiusius Irako piliečiais.

Pastaruosius pasieniečiai vėliau grąžino Lenkijos pareigūnams. Sulaikytiems dokumentus turėjusiems vairuotojui ir keleiviui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT pareigūnai irgi pradėjo ikiteisminį tyrimą.

To paties šeštadienio rytą Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė dar du dokumentų neturėjusius ir irakiečiais prisistačiusius vyrus. Jie į Lietuvą iš Lenkijos atėjo pėsčiomis ir turėjo Makedonijos migracijos tarnybos pažymėjimus. Abu migrantus VSAT pareigūnai irgi grąžino Lenkijos pasieniečiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min