Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasienyje per kontrabandininkų sulaikymo operaciją peršautas baltarusis

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės. Asociatyvinė nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalčininkų rajone VSAT pareigūnas peršovė koją su juo susigrūmusiam bei iš jo tarnybinį ginklą bandžiusiam atimti sienos pažeidėjui. Reikalavimų sustoti nepaisęs 38-erių baltarusis prieš tai jau buvo tramdytas įspėjamaisiais šūviais į orą bei fizine jėga.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad šeštadienį ryte ties Šalčininkų rajono Žaltūnų kaimu patruliavę VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnai miškelyje pastebėjo įtartiną vyrą. Pastarasis, išvydęs besiartinančius pasieniečius, mėgino sprukti, tačiau po trumpų gaudynių buvo patiestas ant žemės ir surakintas antrankiais. Paaiškėjo, kad jis – 23-ejų Šalčininkų rajono gyventojas.

Tuoj pat po šio sulaikymo netoliese pastebėtas dar vienas vyras. Šis taip pat nepaisė uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimų sustoti bei ignoravo net septynis įspėjamuosius šūvius į orą, kuriuos paleido jį persekiojęs Padvarionių užkardos pasienietis.

Bėglį pasivijęs VSAT pareigūnas pamėgino sutramdyti jį jėga bei uždėti antrankius, tačiau grumtynių metu besimuistęs ir reikalavimus liautis ignoravęs pažeidėjas nenurimo ir pasipriešino dar aršiau. Agresyvus vyras iš uniformuoto pasieniečio pamėgino atimti tarnybinį ginklą, todėl vienu pistoleto šūviu buvo pašautas į dešinę koją.

Agresyvus vyras iš uniformuoto pasieniečio pamėgino atimti tarnybinį ginklą, todėl vienu pistoleto šūviu buvo pašautas į dešinę koją.

Nustatyta, kad sužeistasis yra 38 metų Baltarusijos pilietis.

Vyras iš pradžių buvo nugabentas į Šalčininkų ligoninę, kur jam buvo suteikta pirmoji medicinos pagalba. Vėliau pažeidėjas pervežtas į Lazdynų ligoninę Vilniuje, kur buvo operuotas. Čia jį saugojo VSAT konvojaus pareigūnai.

Vilniaus rinktinės pasieniečiai taip pat apžiūrėjo vietovę, kur buvo užklupti abu pažeidėjai. Krūmynuose VSAT pareigūnai aptiko 7 dėžes kontrabandinių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk 5“ Superslims“. Rastieji 3 tūkstančiai 500 pakelių buvo pažymėti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Pasieniečiai aiškinsis, ar vyrai ketino gabenti neteisėtą krovinį. Cigaretės laikinai saugomos Vilniaus rinktinėje.

Nuo VSAT pareigūnų sprukusiam Šalčininkų rajono gyventojui pradėta administracinė teisena dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimo bei skirta 225 litų bauda. Jis valstybės sienos apsaugos zonoje buvo be privalomo pasieniečių leidimo.

Grumtynių metu sužeistam baltarusiui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo bei dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Artimiausiu metu užsienietį apklaus įvykio aplinkybes besiaiškinantys pasieniečių tyrėjai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min