Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasienyje su Baltarusija sulaikyta 14 nelegalų

Pasienis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Pasienis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalčininkų rajone pasieniečiai ketvirtadienio naktį sulaikė nelegalų iš Afganistano grupę. Keturiolika užsieniečių bandė iš Baltarusijos neteisėtai patekti į Lietuvą.

Apie 3 val. 30 min. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai per mobiliąją termovizorinę įrangą ties Šalčininkų rajono Purvėnų kaimu, Baltarusijos pusėje, pastebėjo grupę asmenų. Jie iš šios šalies perbrido per upelį, kuriuo eina valstybės siena, ir pateko į Lietuvos teritoriją Purvėnų kaime, teigiama VSAT pranešime.

Iškart į šią vietą buvo nukreipti arčiausiai buvę pasieniečių patruliai, VSAT pareigūnai į čia atskubėjo ir iš pačios užkardos. Nelegalus iš visų pusių pasieniečiai užspeitė ir sulaikė šiems nenuėjus 200 metrų.
Sulaikytieji – 10 asmenų – buvo sušlapę, nes brido per upelį, ir smarkiai sušalę. Tarsi iš po žemių staiga tamsoje atsiradusių pasieniečių pasirodymas jiems buvo labai netikėtas, todėl išsigandę nelegalai nebandė nei bėgti, nei priešintis.

Įvykio vietą tikrinę VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi netoliese aptiko suplėšytų Afganistano piliečių pasų, mobilaus ryšio telefoną, prožektorių. Čia pat buvo numesta ir šlapių drabužių – manoma, kad keli sušlapę nelegalai juos paliko persirengę kitais.

Visi sulaikytieji nekalba jokia kita kita, išskyrus gimtąja, kalba.

Tuo pačiu metu čia pat esančiame Purvėnų kaime pasieniečiai aptiko įtartiną mikroautobusą ir sulaikė vyrą, Lietuvos pilietį. Mikroautobuse buvo dar keturi nelegalai, du suaugusieji ir du vaikai. Neabejojama, kad jie sieną perėjo kartu su kitais dešimčia nelegalų, tuomet pasimetė ar atsiskyrė nuo jų.

Čia pat sulaikytas vyras, gyvenantis visai kitame Lietuvos regione, įtariama, yra susijęs su nelegalų gabenimu.

Ketvirtadienį popiet 14 sulaikytų nelegalų, pirminiais duomenimis, afganistaniečių, padedant vertėjui buvo apklausinėjami Purvėnų užkardoje. Tarp sulaikytųjų yra 3 moterys, 8 vyrai ir 3 vaikai.

Dėl šio įvykio VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min