Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 23d. 12:02

Pasienyje su Baltarusija sulaikyti keturi vogti automobiliai

Vogtas automobilis
Vogtas automobilis

Šiemet Lietuvos pasieniečiai sulaiko dukart daugiau vogtų mašinų nei pernai.

Trečiadienį pasienyje su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė keturis automobilius: trys iš jų, įtariama, yra vogti, o ketvirtas, kurio vairuotojas turėjo suklastotus dokumentus, irgi gali būti įgytas neteisėtai. Pastarąjį visureigį baltarusis teigė pagal skelbimą pirkęs Lietuvoje.

Trečiadienį du, įtariama, Italijoje pavogtus ir baltarusių į savo šalį vairuotus automobilius VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai sulaikė Medininkų punkte.

Vogtas automobilis
Vogtas automobilis

Prabangų 2010 m. laidos „Mercedes Benz GLK 220 CDI“ baltarusiškais numeriais vairavo 30-metis šios šalies pilietis. Pasieniečiai nustatė, kad mašina kaip vogta nuo praėjusių metų rugsėjo yra ieškoma Italijoje.

29-erių baltarusis per Medininkų punktą vyko automobiliu „Mercedes Benz E270“ itališkais numeriais. VSAT pareigūnai nustatė, kad ši 2003 m. laidos mašina irgi kaip vogta yra ieškoma Italijoje.

Abiem atvejais dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo VSAT Vilniaus rinktinėje pradėti ikiteisminiai tyrimai. Abu baltarusius po apklausų pasieniečiai paleido, o jų vairuoti automobiliai saugomi Vilniaus rinktinėje.

Vogtas automobilis
Vogtas automobilis

VSAT Varėnos rinktinės pasieniečiai Šalčininkų kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos važiavusio automobilio „Toyota Land Cruiser“ vokiškais numeriais ir jį vairavusio 36-erių Baltarusijos piliečio dokumentus. Pagal juos visureigis yra 2007 m. laidos.

Pasieniečiai nustatė, kad šios transporto priemonės vokiškas registracijos liudijimas, įtariama, yra suklastotas. Baltarusis teigė, kad automobilį įsigijo Lietuvoje radęs skelbimą internete.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl suklastoto dokumento ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baltarusis po apklausos paleistas, visureigis saugomas Tribonių užkardoje.

Vogtas automobilis
Vogtas automobilis

Dar vieną vogtą mašiną sulaikė Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai, kurie Raigardo punkte patikrino į Baltarusiją važiavusį automobilį „Audi A6“ švediškais numeriais. 1998 m. laidos mašina, kurią vairavo 30-metis Baltarusijos pilietis, yra ieškoma kaip pavogta Bulgarijoje.
VSAT pareigūnai ir šiuo atveju pradėjo ikiteisminį tyrimą. Baltarusį jie paleido, o automobilį saugo Druskininkų užkardoje.

Iš viso šimet VSAT pareigūnai sulaikė 115 automobilių, kurie, įtariama, yra vogti ir kuriais bandyta vykti per Lietuvos sieną. Pernai per tą patį laikotarpį buvo sulaikytos 62 tokios mašinos.
Daugiausiai vogtų automobilių šiemet sulaikė pasienyje su Baltarusija dirbantys VSAT pareigūnai – 69. Pasienyje su Lenkija sulaikytos 28 vogtos mašinos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min