Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 4d. 13:16

Pasienyje su Lenkija muitininkai sulaikė „Cadillacą“, prikimštą milijono vertės hašišo

Sulaikytas automobilis su kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Sulaikytas automobilis su kontrabanda

Vėlų ketvirtadienio vakarą Lietuvos pasienyje su Lenkija muitinės pareigūnai sustabdė Rusijos piliečio vairuojamą lengvąjį automobilį. Patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, jos dugne aptiktos įrengtos slėptuvės, kuriose buvo 106 kg hašišo.

Tai jau trečias stambus narkotikų kontrabandos sulaikymas. Iš viso šiemet vien tik Lietuvos – Lenkijos pasienyje MKT pareigūnai jau sulaikė 271 kg hašišo.

Rusijos piliečio M. M. vairuojamas automobilis „Cadillac CTS“ Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulio buvo sustabdytas vėlų ketvirtadienio, gegužės 31 d., vakarą, ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu.

Su žmona ir dviem mažamečiais važiavęs Rusijos pilietis pareigūnams pasakojo keliaujantis po Europą.

Su žmona ir dviem mažamečiais vaikais važiavęs užsienietis pareigūnams pasakojo keliaujantis po Europą. Tačiau muitininkams vairuotojo elgesys sukėlė įtarimų, tad „Cadillac“ nuspręsta detaliai patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės sistema Kybartų kelio poste.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad pareigūnų įtarimai pagrįsti – mašinos dugne ir slenksčiuose aptiktos slėptuvės. Po visą naktį trukusių ardymo darbų iš slėptuvių iš viso buvo ištrauka 106 kg hašišo, kurio vertė juodoje rinkoje apie 1 mln. eurų.

M. M., kuris oficialiai niekur nedirba (anot jo – tiesiog padeda žmonai auginti vaikus) buvo sulaikytas. Vyriškis gerokai painiojosi, pasakodamas iš kur jo automobilyje galėjo atsirasti narkotikai.

MKT Kauno skyriuje dėl narkotikų kontrabandos ir disponavimo labai dideliu narkotikų kiekiu pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vėliau Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu vyriškis suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Rusijos piliečio žmona buvo apklausta, vėliau jai su vaikais buvo leista išvykti namo, į tėvynę.

Tai jau trečia sėkminga MKT pareigūnų operacija Lietuvos – Lenkijos pasienyje šiemet. Vien hašišo 2018 m. sulaikyta 271 kg, pažymima Gedimino Kulikausko, Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo ryšiams su visuomene, pirmadienį paviešintame pranešime.

Juodojoje rinkoje tokio kiekio sulaikytų kvaišalų vertė siektų apie 3 mln. eurų.

Vasario mėnesį 85 kg hašišo aptikti iš Ispanijos gabentuose aklinai užvirintuose masyviuose metaliniuose plūguose. Narkotikai buvo supakuoti itin kruopščiai – rėmų galai buvo užpildyti apsauginiu žemių sluoksniu, kad šis apsaugotų hašišą nuo ugnies, užvirinant padargų slėptuves.

Balandžio pradžioje dar 80 kg hašišo rasta iš Ispanijos grįžtančio verslininko automobilyje „Citroen DS5“ įrengtose slėptuvėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min