Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasienyje su Lenkija šiemet sulaikyti 22 Vakarų Europoje vogti automobiliai

Pasieniečių sulaikytas vogtas automobilis
VSAT nuotr. / Pasieniečių sulaikytas vogtas automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį tuoj po vidurnakčio pasienyje su Lenkija Lazdijų rinktinės pareigūnai sulaikė panevėžiečio vairuojamą Vokietijoje vogtą automobilį „Volkswagen Passat“. Šiemet tai jau 22 Vakarų Europoje vogta mašina, sulaikyta iš Lenkijos įvažiuojanti į Lietuvą.

VSAT nuotr./Pasieniečių sulaikytas vogtas automobilis
VSAT nuotr./Pasieniečių sulaikytas vogtas automobilis

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybėje, kelyje Suvalkai – Marijampolė, sustabdė iš Lenkijos įvažiuojantį automobilį Volkswagen Passat vokiškais numeriais. 2006 m. laidos mašiną vairavo 31–erių Panevėžio gyventojas. Jis pateikė mašinos dokumentus. Pasieniečiai netruko nustatyti, kad šis automobilis kaip vogtas nuo gegužės 31 d. ieškomas Vokietijoje.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo Lazdijų pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Panevėžietį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę.

Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare ir panaikinus nuolatinę kontrolę prie vidaus sienų, tuo pasinaudojo ir vogtų mašinų gabenimu užsiimantys nusikaltėliai. Vien šiemet Lazdijų rinktinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė 22 vogtus automobilius. Paprastai tai yra Vokietijoje ar kitose Vakarų Europos šalyse vogtos naujos ar apynaujės mašinos, kurios sulaikytos įvažiuojant į Lietuvą.

Beje, pasienyje su Lenkija, prie Šengeno vidaus sienos, šiuo metu VSAT pareigūnai pasirinktinai patikrina tik apie 1,5 proc. visų šią sieną kertančių automobilių ir keliautojų.

Neretai vogtas mašinas varantys Lietuvos piliečiai nepaklūsta pasieniečių reikalavimams sustoti ir dideliu greičiu bando pasprukti. Vien Lazdijų rinktinės pareigūnams šiemet pasienyje su Lenkija taip nepakluso 39 automobilių vairuotojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min