Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasienyje su Rusija sulaikyta nelegalų iš Armėnijos grupė

Sulaikytų asmenų patalpa
VSAT nuotr. / Sulaikytų asmenų patalpa
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasienyje su Rusija Valstybės sienos apsaugos pareigūnai sulaikė nelegalių migrantų grupę – 12 Armėnijos piliečių. 6 suaugusieji neteisėtai perėjo sieną kartu su vaikais, tarp kurių yra ir kūdikis.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba praneša, kad trečiadienį apie 2 val. nakties VSAT Lazdijų rinktinės pasieniečiai ties Vilkaviškio rajono Kybeikių kaimu, prie sienos su Rusija, sulaikė į Lietuvos gilumą einančių asmenų grupę.

Jie ką tik buvo neteisėtai perėję sieną, kuri čia eina Lieponos upeliu. Šioje vietoje jis yra seklus, upelį čia galima peršokti ar perbristi.

VSAT pareigūnai visus sulaikytuosius nuvežė į užkardą. Čia paaiškėjo, kad 12 nelegalių migrantų yra Armėnijos piliečiai, turėję dokumentus. Sulaikyti 31-erių, 35-erių ir 36-erių vyrai bei 28-erių, 29-erių ir 31-ų moterys. Kartu jie vedėsi nepilnamečius, kuriems yra nuo 3-ejų iki 9-erių, ir nešėsi šiemet gimusį kūdikį.

Nerimaudami dėl vaikų sveikatos pasieniečiai iškvietė Vilkaviškio greitosios medikus, tačiau jų pagalbos nepilnamečiams neprireikė. Užkardoje sulaikytieji sušilo, pasieniečiai juos pagirdė arbata.

VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad į Rusijos Kaliningrado sritį armėnai pernai gruodį atvyko legaliai. Lietuva nebuvo jų kelionės tikslas. Pirminiais duomenimis, du iš sulaikytų vyrų legaliai bandė patekti į Lenkiją, kuri jų neįsileido.

Aiškėja, kad Lietuvos pasieniečių sulaikytus nelegalus iš Armėnijos galėjo dominti kitos Vakarų Europos šalys – Belgija, Šveicarija ar Vokietija.

Po apklausų tris vyrus VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Moterys ir vaikai buvo nuvežti į Lazdijų ligoninę. Čia juos saugo pasieniečiai.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Lazdijų rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Siekiama, kad jau ketvirtadienį byla pagreitinto proceso tvarka būtų nagrinėjama Lazdijų apylinkės teisme.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min