Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasienyje su Rusija vienas pasienietis sulaikė keturis kontrabandininkus

Kontrabandininkų pamestos cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandininkų pamestos cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasienyje su Rusija Šilgalių užkardos pasienietis ketvirtadienį šaltakraujiškai vienas pats sulaikė net keturis kontrabandininkus. Panaudojęs tarnybinį ginklą 22-ejų metų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pareigūnas po gaudynių keturis tauragiškius suguldė ant žemės ir sulaukęs, kol pagalbon atskubės netoliese buvęs kolegų ekipažas, juos nugabeno į užkardą.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, toks pareigūno poelgis neliko nepastebėtas pasieniečių vadovybės. Penktadienį ryte VSAT vadas generolas Saulius Stripeika teigė asmeniškai paskatinsiąs šį pasienietį.

„Pareigūnas šioje situacijoje pademonstravo pagirtiną profesionalumą ir drąsą, - sakė S. Stripeika. – Tokie vos kiek daugiau nei metus tarnaujančio pasieniečio veiksmai yra pavyzdys, kaip tinkamai atliekama pareiga saugant valstybės sieną. Jis užsitarnavo pagarbą ir paskatinimą“.

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardoje gauta informacija, kad pasienio ruože pastebėtas įtartinas automobilis. Į numanomą jo judėjimo vietą Šakių rajono Turčinų kaimo prieigose tuoj pat nuvyko minėtas 22-ejų metų Šilgalių užkardos pasienietis. Jis Šešupės upėje, kurios viduriu eina siena su Rusija, pastebėjo į jos krantą gumine valtimi plaukiantį asmenį. Šis Rusijos krante su dviem jo laukusiais bendrais ištraukė valtį ir pasišalino į teritorijos gilumą.

Tuo pat metu Lietuvos pusėje, apie 30 metrų nuo Šešupės kranto, pasienietis pamatė keturis vyrus, kurie nešė į juodą polietileną įvyniotas dėžes.

VSAT pareigūnui nekilo abejonių, kad jie gabena ką tik iš Rusijos perplukdytas kontrabandines cigaretes. Pareigūnas pradėjo vytis įtariamus kontrabandininkus ir nurodė jiems sustoti. Šie nepakluso reikalavimui, metė dėžes ir pasileido bėgti į čia pat esantį mišką.

Gaudynės tęsėsi apie puskilometrį, kol keturis bėglius prisivijęs pasienietis darsyk nurodė jiems sustoti. Kontrabadininkams vėl nepaklusus jis iš tarnybinio pistoleto iššovė įspėjamąjį šūvį į orą.

Tai atgrasino ketveriukę priešintis. Kontrabadininkus Šilgalių užkardos pasienietis suguldė ant žemės ir radijo ryšiu iškvietė kolegų patrulių pastiprinimą. Po kelių minučių į šią miško vietovę atskubėjo Šilgalių pasieniečių pastiprinimas. Keturi sulaikytieji tarnybiniais visureigiais buvo nugabenti į užkardą apklausai.

Paaiškėjo, kad tai keturi 20-mečiai tauragiškiai. Jie į Lietuvą bandė nešti 10 dėžių, iš viso 5 tūkst. pakelių, cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos banderolėmis.

Dėl kontrabandos Šilgalių užkardoje pradėta administracinės bylos teisena. Po apklausos tauragiškiai paleisti. Beje, du iš jų Šilagalių pasieniečiams per savaitę įkliuvo jau antrą kartą. Antradienį Turčinų kaimo prieigose taip pat buvo planuojama iš Rusijos Šešupe gabenti rūkalų kontrabandą.

Pasižymėjęs Šilgalių pasienietis vos kiek daugiau nei prieš metus baigė Pasieniečių mokyklą ir buvo paskirtas tarnauti į pasienį su Rusija. Per šį laiką šis vidaus tarnybos grandinis už nepriekaištingą ir pavyzdingą pareigų atlikimą jau buvo kartą paskatintas Pagėgių rinktinės vadovybės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min