Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasikėsinę apvogti ūkininką noriūniečiai neteko automobilio

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Už pasikėsinimą pagrobti ūkininko turtą Kupiškio rajono Noriūnų kaimo dviem gyventojams – 37-erių metų I.N. ir 39-erių metų V.N. – paskirta septynių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, nutarta konfiskuoti nusikaltimo priemonę – automobilį „Seat Toledo“.

Tokį sprendimą, išnagrinėjęs Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotą nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, priėmė rajono apylinkės teismas. Bylos duomenimis, noriūniečiai I.N. ir V.N., liepos 6 d. dieną apžiūrėję planuotos vagystės vietą – to paties rajono Alizavos seniūnijos Berniūniškio kaimo ūkininko sandėlį ir pasiskolinę priekabą parsigabenti sumanytiems pavogti daiktams, naktį automobiliu nuvyko į Berniūniškio kaimą, įsibrovė į ūkininko grūdų sandėlį. Jie rengėsi pagrobti ir vėliau parduoti kaip metalo laužą vieno tūkstančio 100 litų vertės įvairių metalinių įrankių, tarp jų ir bulvių kaupimo prietaiso dvi dalis, tačiau buvo pastebėti šeimininko ir sulaikyti.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Kupiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Kliaugienė teigia, kad nuteistiesiems buvo prašoma taikyti baudžiamojo poveikio priemonę – konfiskuoti automobilį, kuriuo buvo vykta daryti nusikaltimą, t.y. nusikaltimo vykdymo priemonę.

Pasak prokurorės V.Kliaugienės, turto konfiskavimas yra viena iš priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią savanaudiškiems nusikaltimams ir pasikėsinimui į Konstitucijos saugomą kitų asmenų nuosavybę. Turto konfiskavimas – tai priverstinis neatlygintinas bet kokio pavidalo turto, esančio pas kaltininką, jo bendrininką ar kitus asmenis, paėmimas valstybės nuosavybėn.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kupiškis
Parašykite atsiliepimą apie 15min