TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasikėsinęs prievartauti jaunuolis nesitikėjo netekti laisvės

Smurtas
Watoday.com.au nuotr. / Smurtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros apylinkės prokuroro Pauliaus Jasiukaičio perduotą nusikaltimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas anksčiau ne kartą teistą ir turintį neišnykusį teistumą 25 metų panevėžietį T. K. už pasikėsinimą seksualiai prievartauti nuteisė dvejų metų laisvės atėmimu ir nutarė suimti teismo salėje.

Bylos duomenimis, vasaros vakarą kartu praleidę besivaišindami viename bute jauni panevėžiečiai apsvaigo, vienas neblaivių vaikinų – T. K. pasikėsino seksualiai prievartauti merginą ir reikalaudamas tenkinti aistrą prieš jos valią panaudojo fizinį smurtą – sudavė plaštaka į skruostą.

Išsigandusi nukentėjusioji pabėgo ir išvengė nusikalstamos veikos baigties.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Paulius Jasiukaitis teigė, kad baudžiamosios atsakomybės sulaukęs jaunuolis nuteistas pagrįstai. Šiuo atveju pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką buvo tyčinis veikimas, kuriuo tiesiogiai buvo pradėtas daryti nusikaltimas, tačiau veika nebuvo baigta dėl nuo kaltininko valios nepriklausančių aplinkybių – nukentėjusiajai pavyko pabėgti.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, prokuroras kaltinamajam siūlė baigti baudžiamąjį procesą supaprastinta tvarka – teismo baudžiamuoju įsakymu, bet nenorėjęs pripažinti savo kaltės vaikinas nesutiko tikėdamasis išteisinimo ir apsiriko – buvo pripažintas kaltu ir suimtas teismo salėje.

Už lytinės aistros tenkinimą su žmogumi prieš šio valią panaudojant smurtą ar grasinant jį panaudoti baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min