Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasipelnyti siekęs bankrutuojančios įmonės savininkas privalės atlyginti nusikaltimu padarytą žalą „Sodrai“

Bylos dokumentai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bylos dokumentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio miesto Žemaičių gatvėje registruotos įmonės savininkas V.L. už apgaule padidintą motinystės pašalpą kartu su gyvenimo drauge V.K. privalės atlyginti „Sodrai“ nusikaltimu padarytą žalą – daugiau kaip dešimt tūkstančių litų – Panevėžio apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paliko galioti pirmosios instancijos priimtą nuosprendį.

Kaip rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros pranešime, prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorės Danutės Baltrušaitytės perduotą baudžiamąją bylą išnagrinėjęs miesto apylinkės teismas buvo pripažinęs įmonės savininką ir jo draugę kaltais neteisėtai pasisavinus valstybinio socialinio draudimo fondo lėšas ir priteisęs abiems solidariai atlyginti padarytą turtinę žalą.

Teismas taip pat pripažino teisę į ieškinių patenkinimą civilinio proceso tvarka 28 tūkstančių 677 litų ieškinį pareiškusiai valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai, 49 tūkstančių 599 litų – valstybinei mokesčių inspekcijai. Taip pat pripažinta teisė į ieškinio patenkinimą vienai uždarai akcinei bendrovei, kuri buvo pateikusi  daugiau kaip 20 tūkstančių litų ieškinį, tačiau nutarta jo dydį aptarti civilinio proceso tvarka.

Nusikaltimų nuosavybei, ekonomikai, verslo tvarkai ir finansų sistemai baudžiamojoje byloje 31 metų V.L. ir 33 metų V.K. kaltinami veikę kaip bendrininkai ir siekę vieningo tikslo – apgaule savo naudai iš valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto gauti didesnę nei priklauso motinystės pašalpą, todėl  buvo nepagrįstai iki 3 tūkst. 500 litų padidintas atlyginimas, nors bankrutuojančią įmonę slėgė skolos kreditoriams ir kiti darbuotojai gaudavo keliskart mažesnius atlyginimus. Įmonės savininkas V.L. taip pat buvo kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu, mokesčių nesumokėjimu, skolininko nesąžiningumu, sukčiavimu.

Teismas, pripažinęs, kad V.L. padarė keturias nusikalstamas veikas, teistas už analogišką nusikalstamą veiką ir baustas administracine tvarka, atsižvelgė į tai, kad jis išlaiko du mažamečius vaikus, todėl nutarė atidėti paskirtos bausmės vykdymą, skirti teismo įpareigojimus ir baudžiamojo poveikio priemonę.

V.L. paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas dvejiem metams, nuteistasis įpareigotas be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms ir per 8 mėnesius atlyginti nusikalstama veika padarytą turtinę žalą valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai Panevėžio skyriui.

V.L. taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 650 litų įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min