Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 1d. 10:18

Pasitelkus „feniksą“ siekta nesumokėti beveik 4,4 mln. litų mokesčių

Litai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Litai

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad apskrityje išaiškintas dar vienas mokesčių sukčiavimo, vadinamojo fenikso sindromo, atvejis.

„Fenikso“ sindromas plačiai paplitęs ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje erdvėje, -sako Vilniaus AVMI viršininko pavaduotoja Raimonda Savickienė. – Įmonei „sukaupus“ didelę skolą biudžetui, ji skelbia bankrotą, savininkai steigia naują įmonę, kuriai perduoda senosios įmonės turtą“.

Kaip vieną tokių pavyzdžių R.Savickienė pateikia įmonę, kuri, likus dviem mėnesiams iki bankroto bylos iškėlimo, pardavė kitai įmonei specialiosios paskirties transporto priemonių, iš anksto žinodamos, jog pirmoji įmonė nesumokės beveik 4,4 mln. pardavimo pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM), o antroji pasinaudos teise į PVM atskaitą ir Mokesčių inspekcijai pateiks prašymą grąžinti dėl turto įsigijimo susidariusį PVM skirtumą.

„Mokestinio tyrimo metu nustatyta, kad sudarydama sandorį įmonė žinojo apie kitos per 9 mln. litų siekiančią mokestinę nepriemoką ir ketinamą kelti bankroto bylą. Vienos bendrovės direktorė kitoje dirbo direktoriaus pavaduotoja, abi įmonės savo veiklą vykdė tose pačiose patalpose ir jų buhalterinę apskaitą tvarkė viena bendrovė,“- pažymi Raimonda Savickienė.

Pasak pavaduotojos, bendrovei, įsigijusiai tas transporto priemones, pasiūlyta patikslinti PVM atskaitą. Jai to nepadarius, pradėtas mokestinis patikrinimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min