Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 11:27

Pasitelkus šunis, šūvius ir sraigtasparnį, pasienyje su Baltarusija sulaikyti aštuoni nelegalai iš Vietnamo

Sulaikyti, kaip įtariama, nelegalai iš Vietnamo
Valstybės sienos apsaugos tarnybos nuotr. / Sulaikyti, kaip įtariama, nelegalai iš Vietnamo

Pasienyje su Baltarusija Varėnos rinktinės pareigūnai sulaikė aštuonis, įtariama, nelegalus vietnamiečius. Sulaikymo metu pasieniečiai panaudojo tarnybinius ginklus. Nelegalų paieškai iš oro buvo pasitelktas VSAT sraigtasparnis, vietoves šukavo pasieniečių kinologai su tarnybiniais šunimis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybe praneša, kad sekmadienį VSAT Varėnos rinktinės Kabelių užkardos pareigūnai Varėnos rajono Senovės kaimo ribose aptiko šviežius iš Baltarusijos į Lietuvą vedančius žmonių pėdsakus.

Iškart buvo organizuota pažeidėjų paieška, o Kabelių pasieniečiams padėti atvyko VSAT Varėnos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai.

Darbo ėmėsi ir VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis, žvalgyti vietovę iš oro vėliau pakilo ir VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis „Eurocopter“.

Netrukus aplinkines vietoves šukavę pasieniečiai Kabelių kaime užklupo du  asmenis. Jie neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Įtarta, kad tai – Vietnamo piliečiai.

Abu sulaikytieji buvo iki juosmens šlapi – toje vietoje, kur buvo aptikti pažeidėjų pėdsakai, siena su Baltarusija eina kanalu. Jis šiuo metu yra pilnas vandens.

Tęsdami paiešką ir panaudodami tarnybinius šunis kiek vėliau VSAT pareigūnai prie sienos esančio Daržinėlių kaimo ribose, miške, pastebėjo keturis įtartinus asmenis. Šie irgi pamatė pasieniečius ir leidosi bėgti skirtingomis kryptimis.

Juos sulaikant du Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai iš pistoletų paleido po įspėjamąjį šūvį į orą. Bėglius tai išgąsdino, todėl jie sustojo, o sulaikomi pasieniečių nebesipriešino. Ketveriukė irgi neturėjo jokių dokumentų ir, įtariama, į Lietuvą pateko kartu su dviem prieš tai sulaikytais nelegalais.

 Dar po kelių valandų paieškų Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiams Kabeliuose įkliuvo kiti du asmenys be dokumentų.

Manoma, kad tai paskutiniai nelegalai iš aštuonių žmonių grupės, neteisėtai kirtusios kanalu einančią sieną su Baltarusija.

Apklausiant sulaikytuosius VSAT pareigūnams kilo problemų, nes nelegalai beveik nekalba angliškai ir sunkiai supranta šią kalbą. Jie nurodė esantys Vietnamo piliečiai. Esą tik vienas sulaikytųjų yra pilnametis, 27-erių. Kiti sakėsi esantys nuo 13 iki 17 metų.

Visi nelegalai turėjo krepšius su asmeniniais daiktais, drabužiais, asmens higienos priemonėmis.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį sulaikytieji praleido Kabelių užkardoje. Pirmadienį nelegalus pasieniečiai nugabeno į VSAT Varėnos rinktinę.

Čia jų apklausa bus tęsiama padedant atvykusiam vertėjui. VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Iš viso šiemet pasieniečiai sulaikė 73 nelegalus iš Vietnamo, kurie bandė neteisėtai patekti į Lietuvą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min