TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbtas nuosprendis buvusiems Šiaulių teisėjams

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį dviem buvusiems Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjams ir vieno iš jų sūnui.

Kaltinamoji Virginija Kazlauskienė kaltinta tuo, kad būdama Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja, ir jos sūnus Edvinas Kazlauskis, veikdami bendrai, siekdami padėti K.J., kad jis administracinėje byloje išvengtų atsakomybės už du pažeidimus ir būtų nubaustas mažesne nuobauda, sukurstė kaltinamąjį Žilviną Astrauską, dirbusį Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėju, piktnaudžiauti tarnybine padėtimi, o V.Kazlauskienė, duodama patarimus, kaip išspręsti administracinę bylą, padėjo piktnaudžiauti, dėl ko Ž.Astrauskas piktnaudžiavo tarnybine padėtimi priimdamas sprendimą administracinėje byloje K.J. atžvilgiu, ir tokiais kaltinamųjų veiksmais buvo pažemintas teisėjo vardas, pakenkta teismo autoritetui ir tuo pačiu padaryta didelė žala valstybei.

Palenkęs Ž.Astrauską padaryti šį nusikaltimą buvo kaltinamas ir K.J., tačiau įrodymų, patvirtinančių jo dalyvavimą nusikalstamos veikos padaryme, nenustatyta, todėl jis išteisintas.
Taip pat V.Kazlauskienė kaltinta tuo, kad kavinėje už pageidaujamą sprendimą, kad asmens civilinė byla būtų paskirta pageidaujamam teisėjui, bylų skirstymą vykdančiam Telšių rajono apylinkės teismo pirmininkui davė mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį – alkoholinio gėrimo butelį.

Byloje buvo kaltinamas ir tuometis teismo pirmininkas, tačiau 2014 m. gegužės 7 d. jo atžvilgiu byla nutraukta suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui.

V.Kazlauskienė kaltinta tuo, kad piktnaudžiaudama ir naudodamasi tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos, telefonu paskambino vienai Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjai ir prašė neskirti jos sūnui E.Kazlauskiui kardomosios priemonės suėmimo, kurio klausimą sprendė minėta teisėja, taip ji pažemino teisėjo vardą, pakenkė teismo autoritetui ir tuo pačiu padarė didelę žalą valstybei.

Kaltinamieji savo kaltę neigė, tačiau jų kaltė padarius inkriminuojamas nusikalstamas veikas yra įrodyta liudytojų parodymais ir kitais byloje esančiais įrodymais.

Skiriant bausmes kaltinamiesiems atsižvelgtina į kiekvieno iš jų padarytas nusikalstamas veikas, jų sunkumą ir mastą, pavojingumą visuomenei, vaidmenį šių nusikalstamų veikų padaryme. Kaltinamųjų padarytas piktnaudžiavimas tarnyba baudžiamojo įstatymo priskiriamas prie apysunkių nusikaltimų, papirkimas – prie baudžiamųjų nusižengimų. Atsižvelgta ir į kiekvieno iš kaltinamųjų asmenybę, juos charakterizuojančius duomenis.

Teismas V.Kazlauskienę pripažino kalta ir šį pirmadienį paskyrė galutinę subendrintą bausmę vienus metus ir šešis mėnesius laisvės atėmimo, o jos sūnų pripažino kaltu ir paskyrė laisvės atėmimą trijų mėnesių laikotarpiui. Pritaikius BK 75 str. paskirtos bausmės vykdymas jiems atidėtas vieniems metams ir nustatyta baudžiamojo poveikio priemonė bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiui – neišvykti už gyvenamos vietos ribų ilgiau kaip septynioms paroms.

Teismo nuomone, kaip asmenybės jie gali būti pataisyti neizoliuoti nuo visuomenės.

Ž.Astrauskas pripažintas kaltu padarius nusikalstamą veiką ir jam paskirta bausmė atėmimas teisės dirbti valstybės tarnyboje trejus metus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Gintarės Veželytės-Putnikienės pirmadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min