Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 3d. 16:53

Paskelbti nuosprendžiai plėšikams, kuriuos kaimynų budrumo dėka policija sučiupo aukos bute

Antrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antrankiai

Teismas patvirtino Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų kaltinimą šešiems asmenims, kurie buvo kaltinami organizuota grupe kėsinęsi apiplėšti vieną sostinės gyventoją. Penkiems iš jų skirtos ketverių, vienam – pustrečių metų laisvės atėmimo bausmės. Pagal įstatymą, už šį sunkų nusikaltimą baudžiama laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų.

Kaip rašoma Vilniaus apygardos prokuratūros pranešime, regis, jie buvo apskaičiavę viską – auką užklupo vieną namuose, dėvėjo kaukes, grasino revolveriais... Nenumatė vienintelio dalyko – žmonių budrumo.

Nustatyta, kad vieną 2009-ųjų gruodžio vakarą šešetas jaunų vyrų prieš buto savininko valią įsibrovė į butą sostinės Justiniškių rajone. Išgirdęs skambutį, 29 metų vaikinas pažiūrėjo pro akutę, tačiau duris nepažįstamam jaunuoliui atvėrė. Šis sutrukdė jas uždaryti, o tuo metu iš viršutinių aukštų vienas po kito vidun įsiveržė penki kaukėti asmenys. Du iš jų šeimininkui grasino revolveriais. Netarę nė žodžio įsibrovėliai puolė jį mušti, smaugė. Pasipylė smūgiai rankomis ir kojomis. Į galvą ir kitas gyvybiškai svarbias kūno vietas. Paskui surišo, nutempė į kitą kambarį. Mušdami reikalavo rakto nuo kambario, kuriame tėvai laiko pinigus ir aukso dirbinius. Rausėsi kambariuose, ieškodami to rakto ar vertingų daiktų.

Nežinia, kuo visa tai būtų baigęsi, jei ne to paties daugiabučio namo kaimynai. Triukšmingas plėšikų įsibrovimas, durų trankymas, o vėliau – iš buto sklindantys grumtynių garsai atkreipė kaimynų dėmesį. O pro durų akutę pamačius keletą kaukėtų žaliūkų jokių abejonių nebeliko. Pranešimas policijai telefonu pareigūnus sukėlė ant kojų. Netrukus jie skambino prie nurodyto buto durų.

Vienas plėšikų priėjęs prie durų įsitikino, kad už jų – policijos pareigūnai. Buvo užspiesti nusikaltimo vietoje, pasprukti – jokių šansų: vis dėlto septintas aukštas. Pareigūnai iškvietė pastiprinimą. Po keliolikos minučių, liepę sakyti, neva jie čia susirinkę... žiūrėti krepšinio rungtynių, įsibrovėliai atrišo auką ir nusiuntė atidaryti durų.

Šešetas antrankiais surakintų plėšikų atsidūrė areštinėje, o vėliau – Lukiškėse. Pareigūnai įvairiose buto vietose aptiko išslapstytus nusikaltimo įkalčius – radijo stotelę, dvi poras odinių pirštinių, kelias juodas kaukes, o lauke po balkonu – du dujinius revolverius, keletą mobiliųjų telefonų, dar kaukių.

Visi šeši plėšimu kaltinami Vilniaus rajono bei miesto gyventojai, nuo 20 iki 28 metų amžiaus, anksčiau buvo bausti administracine tvarka, o keturi jų – teisti. Už plėšimą, turto prievartavimą, vagystes, kvaišalų platinimą, viešosios tvarkos pažeidimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą.

„Nėra abejonių, kad šis nusikaltimas būtų įvykdytas iki galo, o jo tyrimas – ilgas ir sudėtingas, jeigu ne budrūs kaimynai ir pilietinė jų pozicija“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokuroras Audrius Pėstininkas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min