Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskolinęs traktorių kelių ereliui, Panevėžio rajono ūkininkas teismo sprendimu jo neteko

Baltarusiškas traktorius MTZ
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: baltarusiškas traktorius MTZ
Šaltinis: 15min
0
A A

Teismas kelių chuliganus tramdo baudomis, areštu ir konfiskuodamas transporto priemones, taip pat ir žemės ūkio techniką.

Panevėžio miesto apylinkės teismas per pirmąjį šių metų pusmetį išnagrinėjo 559 bylas dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų ir 548 pažeidėjams skyrė nuobaudas. Ne kartą prasižengę ar eismo įvykį sukėlę asmenys, vairavę neblaivūs ir neturėdami teisės vairuoti, neteko automobilių ir turėjo sumokėti baudas arba praleisti mėnesį areštinėje. Vienoje byloje teismas priėmė nutarimą konfiskuoti traktorių, kuriuo buvo padarytas pažeidimas.

Ne vieną kartą itin šiurkščiai Kelių eismo taisykles (KET) pažeidusiam Panevėžio rajono gyventojui A.K. teismas skyrė nuobaudą – 4 050 Lt  baudą ir automobilio konfiskavimą.

Nustatyta, kad pažeidėjas gegužės 26 dieną Naujamiesčio miestelyje vairavo automobilį „Citroen Evasion“ būdamas neblaivus (2,27 promilės girtumas) ir neturėdamas teisės vairuoti.

Paaiškėjo, kad A.K. net septynis kartus baustas už transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam.

Šių metų balandžio 15-osios popietę Panevėžyje policijos pareigūnai sustabdė panevėžiečio A.U. vairuojamą automobilį „Mazda 626“. Atlikus patikrinimą paaiškėjo, kad vyras vairavo automobilį neturėdamas tam teisės ir būdamas neblaivus (2,78 promilės – sunkus girtumo laipsnis).

A.U. yra ne kartą baustas už šiurkščius KET pažeidimus, įskaitant vairavimą esant  neblaiviam, turi galiojančių administracinių nuobaudų. Atsižvelgęs į šias aplinkybes, teismas pažeidėjui skyrė nuobaudą – 30 parų arešto ir automobilio „Mazda 626“, priklausančio A.U. buvusiai sutuoktinei, konfiskavimą, pasakojama Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Dianos Armonienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 130² straipsnis numato, kad jei asmuo, kuriam atimta teisė vairuoti, pakartotinai vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotinių, psichotropinių medžiagų, jis yra baudžiamas administraciniu areštu nuo dvidešimties iki trisdešimties parų su transporto priemonės konfiskavimu arba bauda nuo keturių tūkstančių iki penkių tūkstančių litų su transporto priemonės konfiskavimu.

Kodekso 26 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad daiktas, kuris buvo minėto pažeidimo padarymo įrankis, konfiskuojamas nepriklausomai nuo to, kam nuosavybės teise jis priklauso. Įstatymai numato, kad konfiskuotos  transporto priemonės savininkas gali reikalauti iš asmens, kuriam buvo leidęs ja naudotis, atlyginti žalą civilinio proceso tvarka.

Bauda ir traktoriaus konfiskavimas – tokią nuobaudą teismas skyrė Panevėžio rajono gyventojui E.R. už pakartotinius kelių eismo taisyklių pažeidimus. Vyras, vasario 8-osios rytą kaimo kelyje vairuodamas traktorių MTZ-820, nepasirinko saugaus važiavimo greičio bei atstumo ir atsitrenkė į stovėjusį automobilį „Audi 80“. Apgadinęs svetimą automobilį, pažeidėjas pasišalino iš eismo įvykio vietos nepranešęs apie tai policijai. 

E.R. vairavo traktorių neturėdamas teisės vairuoti, po eismo įvykio iki nustatant jo aplinkybes vartojo alkoholinius gėrimus, teisės pažeidimą padarė pakartotinai, kai jam jau buvo paskirta administracinė nuobauda už vairavimą neblaiviam.

Ūkininkas S.Č., kuriam priklauso traktorius MTZ-80, sakė davęs jį E.R. malkoms parsivežti. Traktoriaus savininkas gali pasinaudoti įstatymo numatyta teise reikalauti iš E.R. atlyginti patirtą žalą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min