Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paslaptinga kario mirtis

Pratybos. Karių patrulis pateko į pasalą
Viliaus Džiavečkos nuotr. / Netikėtai miręs karys turėjo išvažiuoti tarnauti į Afganistaną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje ketvirtadienį užgeso 35 metų kario gyvybė. Netikėta jauno vyro mirtis sukėlė įvairių spėlionių.

Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono štabo aprūpinimo kuopos specialistas vyresnysis seržantas Svajūnas Vitkauskas mirė neatsigavęs po galvos operacijos, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Į medikų rankas S.Vitkauskas pateko praėjusią savaitę. Tądien jis dalyvavo pratybose kariuomenės centriniame poligone Pabradėje. Teigiama, kad seržantas nesėkmingai griuvo dėl epilepsijos priepuolio. Tačiau to įvykio liudininkų nėra, tuo metu šalia nieko nebuvo. S.Vitkauskas rastas jau atsikėlęs, jis nerišliai kalbėjo. Nuvežtą į Švenčionių ligoninę karį ištiko dar du priepuoliai. Tik tuomet buvo pastebėta kraujosruva pakaušyje.  Penktadienį paryčiui karys buvo nuvežtas į Vilniaus ligoninę.

Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Mindaugas Steponavičius „Lietuvos rytui“ pabrėžė, jog S.Vitkausko trauma nesusijusi su pratybomis. Įvykis užregistruotas 15 valandą, karių poilsio metu.

Kunigaikštienės Birutės bataliono kariai buvo griežtai perspėti nebendrauti su žiniasklaida. Tai sukėlė daugybę įtarimų. Pradėta kalbėti, kad seržanto kaukolė buvo sužalota ne dėl epilepsijos priepuolio.

Vyras buvo tvirtai nuaugęs, sportiškas.  Pavasarį jis turėjo išvykti tarnauti į Afganistaną. Tarp kandidatų į šią finansiškai naudingą misiją paprastai būna nemaža konkurencija. S.Vitkauskas niekada nesiskundė sveikata, todėl žinia apie jo staigų negalavimą per pratybas sunkiai patikėjo artimieji ir pažįstami.  Vyresnysis seržantas medicininę apžiūrą buvo perėjęs praėjusių metų gegužę, medikai jį pripažino tinkamu tarnauti.

Sausio 31 dieną S.Vitkauskui būtų sukakę 36 metai. Prieš trylika metų jis sukūrė šeimą su alytiške Virginija. Šeimoje – du vaikai. Seržanto mirties priežastys tiksliai dar nenustatytos. Medikai mano, kad epilepsijos priepuolį galėjo sukelti virusinė infekcija. Incidentą tiria Karo policija ir Vilniaus policija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min