Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paspartinti bylas žadėjusiam vilniečiui S.Jaurai – daugiau nei 51 tūkst. litų bauda

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu ketvirtadienį kaltu pripažino 55 metų vilnietį Sigitą Jaurą.

Jam skirta 52 tūkst. litų piniginė bauda. Įskaičius sulaikyme praleistą laiką, bauda sumažinta iki 51 tūkst. 480 litų. Teisėjas Stasys Lemežis sakė, kad skirti laisvės atėmimo bausmę anksčiau neteistam, ligotam ir teigiamai charakterizuojamam asmeniui netikslinga.

„Gal ir didelė bauda bedarbiui, bet įstatymas numato tokią baudą. (..). Įdomi situacija – Sigitas Jaura nei pareigūnas nei kas, iš bendradarbių ir pažįstamų pasipelnyti sumanė“, – sakė nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas S.Lemežis. Dėl vienos veikos vilnietis buvo išteisintas.

Bylos duomenimis, S.Jaura keliems verslininkams, kurie sulaukė įtarimų baudžiamoje byloje kartu su 29 asmenimis, žadėjo, kad už kyšius padės greičiau išspręsti jų bylą. Tačiau iš tikrųjų jokių priemonių S.Jaura nesiėmė.

„Byloje nepavyko nustatyti, kam žadėjo S.Jaura perduoti kyšius, kodėl žmonėms su aukštaisiais nekilo įtarimų?“, – pinigus nežinia kam ir už kokią paslaugą mokėjusių verslininkų naivumu stebėjosi teisėjas. Teisėjas stebėjosi ir prokurorų sprendimais kyšius davusius verslininkus pripažinti nukentėjusiais, jie galėjo būti nebent specialiaisiais liudytojais.

Kaip skelbė STT, tyrimo metu nustatyta, kad vilnietis S.Jaura, sužinojęs, kad M.A. pareikšti įtarimai Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje tiriamoje baudžiamojoje byloje, pastarąjį informavo, kad prokuratūroje prokuroru neva dirba jo giminaitis ir pasisiūlė, pasinaudodamas giminystės ryšiu, padėti sušvelninti M.A. gresiančią baudžiamąją atsakomybę. Už tai jis pareikalavo iš M.A. 50 tūkst. litų kyšio ir dalimis priėmė 35 tūkst. litų.

S.Jaura nurodė, jog jo pusbrolis Kęstas dirba prokuratūroje ir galėtų padėti įtariamaisiais pripažintiems verslininkams.

Byloje valstybinį kaltinimą palaikęs prokuroras Giedrius Tarasevičius sakė, kad S.Jauros duomenys apie giminaitį prokuratūroje iš dalies yra teisingi, tačiau visiškai nenustatyta jokių S.Jauros sąsajų su prokuratūra ar policija.

„Tai tebuvo tuščios kalbos“, – žurnalistams sakė G.Tarasevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min