Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 13d. 10:07

Paspirtuku lėkęs šiaulietis pasielgė kaip menkysta: pėsčioji liko gulėti be sąmonės

Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Šiaulių policijos patarimas, aktualus netgi žiemą: saugokis paspirtuko, nes ir jis gali smarkiai traumuoti.

Šiauliuose paspirtuku važiavęs ir moterį kliudęs bei sužalojęs asmuo iš įvykio vietos paspruko, palikęs sužalotąją gulėti ant žemės. Šiauliuose – tai pirmas paspirtuko sužalotas pėsčiasis.

53 metų Šiaulių rajono gyventoja kiekvieną rytą Meškerių gatve pėsčiomis keliaudavo į darbą. Pakeliui ji sutikdavo ne vieną paspirtuku riedantį šiaulietį. Šios elektrinės transporto priemonės zyziantį garsą moteris buvo įsiminusi. Gruodžio 9-osios rytą šis garsas ją pasivijo iš nugaros.

Nugriuvusi moteris prarado sąmonę, o kai atsipeikėjo, nei paspirtuko, nei juo važiavusio asmens neberado.

Moteris gręžėsi pažiūrėti, į kurią pusę jai reikėtų pasitraukti ir praleisti atvažiuojantį paspirtuką, tačiau nebespėjo – pajuto smūgį, kuris ją parbloškė ant žemės. Nugriuvusi moteris prarado sąmonę, o kai atsipeikėjo, nei paspirtuko, nei juo važiavusio asmens neberado. Ligoninėje nukentėjusiajai buvo diagnozuotas veido nubrozdinimas, kaktos plėšta žaizda, nosies lūžis, rankos sumušimas.

Į miesto gatves ir šaligatvius vis labiau okupuojančius paspirtukus buvome linkę žiūrėti kaip į pramogą, o ne kaip į rimtą viešojo eismo dalyvį, privalantį laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Paspirtuku važiuojantis eismo dalyvis yra prilyginamas motorinės transporto priemonės vairuotojui. Išriedamas į gatvę, kiekvieno elektrinio paspirtuko savininkas tampa viešojo eismo dalyviu ir privalo laikytis Kelių eismo taisyklėse nustatytų reikalavimų elektrinių dviračių vairuotojams.

Ne visi paspirtukininkai tai yra įsisąmoninę. Eismo taisyklių nesilaikymas – tai jau užprogramuotas eismo įvykis su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis: ikiteisminiu tyrimu ir baudžiamąja atsakomybe dėl sužaloto žmogaus, grėsmingai pranešime įspėja Šiaulių apskrities policija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min