Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 27d. 13:12

Pašto poste sulaikyta okultinės paskirties atributika

Muitinė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Muitinė

Pašto poste Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė netradicinį nelegaliai gabenamą siuntinį – okultinės paskirties atributiką.

Kaip informuoja Muitinės departamentas, muitininkai, į pagalbą pasitelkę tarnybinius šunis, iš Kolumbijos į Vilnių siųstoje pašto siuntoje aptiko įvairių gyvūnų dantis, kaukoles, paukščio snapą, dviejų gyvačių odas, keturias apyrankes iš kriauklių, du vėrinius, pakabuką, rankinę, raštuotą antklodę iš natūralaus pluošto bei medinę skulptūrėlę – karstą.

Siuntinio gavėjas ir siuntėjas yra tas pats asmuo.

Laukinių gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įvežimą į Lietuvos Respubliką reglamentuoja Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos kovnencija (CITES) bei Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės.

Įvežti tam tikrų rūšių laukinių gyvūnų iškamšas ar kitus gaminius galima tik turint šiuose teisės aktuose nurodytus leidimus. Kiekvienai gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų siuntai turi būti pateikiamas atskiras leidimas, kuriuos išduoda Aplinkos ministerija. Leidimais reikia pasirūpinti iš anksto.

Gyvūnai ir augalai, gabenami pažeidus CITES konvencijos nuostatas, sulaikomi ir konfiskuojami Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, o tai darantys asmenys gali būti nubausti. Administracinė bauda už neteisėtą gyvūnų ar augalų, jų dalių ar gaminių gabenimą gali siekti 20 tūkst. litų.

Atliekamas tyrimas, ar vilnietis, gabendamas tokį siuntinį, nepažeidė minėtų taisyklių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min