Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašto siuntoje – CITES konvencijos saugomos orchidėjos

Sulaikytos orchidėjos
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr. / Sulaikytos orchidėjos
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Pašto poste muitininkai sulaikė iš Tailando atkeliavusį paketą su augalais, kuriems įvežti reikalingi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijoje (CITES) nurodyti leidimai. Šiais metais tai antras kartas, kai į šalį be leidimų mėginama atsigabenti gyvus egzotinius augalus.

Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikytos orchidėjos
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikytos orchidėjos

Kaip rašoma Vilniaus teritorinės muitinės pranešime, atlikdami muitinį tikrinimą Pašto posto importo skyriuje, muitininkai atkreipė dėmesį į tarp registruotų siuntų esantį smulkų paketą iš Tailando. Jį atidarę, tarp drožlių, pjuvenų ir laikraščio skiaučių atrado 4 gyvus žalius augalus, pritvirtintus ant medžio tošies su lotyniškais pavadinimais.

Įtarę, kad tai orchidėjinių šeimos augalai, kurių dauguma rūšių saugoma CITES konvencijos, pareigūnai įtarimų sukėlusį paketą ir augalus sulaikė. Po konsultacijų su Aplinkos ministerijos specialistais paaiškėjo, jog iš Tailando nelegaliai buvo bandoma parsisiųsdinti orchidėjas Schoenorchis fragrans, Pterocerus semiteretifolim, Psygmorchis pusilla ir Truclelia pumila. Jos yra įrašytos į CITES konvencijos II priedą ir joms gabenti reikia specialių dokumentų.

Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikytos orchidėjos
Vilniaus teritorinės muitinės nuotr./Sulaikytos orchidėjos

Muitinės departamentas primena, kad Lietuvos muitinės interneto svetainėje www.cust.lt adresu http://www.cust.lt/web/guest/keleiviams/augalaigyvunai galima susipažinti su CITES konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais bei augalais taisyklėmis.

Šios Taisyklės reglamentuoja nykstančių laukinių gyvūnų, augalų, jų dalių ar produktų, gautų iš laukinių gyvūnų bei augalų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.

Taisyklėse taip pat išvardinti leidimai, kuriuos privaloma pateikti muitinės įstaigai įsivežant CITES konvencijos saugomus laukinės faunos ir floros egzempliorius ar gaminius iš jų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min