Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 7d. 15:32

Pastrėvio seniūnijos bendruomenė lyg ant adatų: grįžo nusikaltėlis – apvogė, išžagino ir ėmė slapstytis

Rišardas Virginijus Kazlauskas
Rišardas Virginijus Kazlauskas

Vievio pašonėje esančios Pastrėvio seniūnijos gyventojai įbauginti: prieš dvi savaites iš kalėjimo grįžo ne kartą teistas vyriškis, kuris bendruomenę kankina jau 30 metų. „Tačiau šį kartą jis pasidarė agresyvus – ne tik vagia, bet ir išprievartavo bei žiauriai sumušė pagyvenusią moterį“, – laiške redakcijai rašė seniūnijos gyventoja Milda Kurmytė. Ji ir pati, gyvendama vienkiemyje, jaučiasi labai nesaugiai. O vyresnio amžiaus kaimynai esą net nemiega naktimis – budi.

„Kiekvieną kartą jį išleidus jau po poros savaičių policija jo ieško dėl padarytų nusikaltimų. Jau nebesuskaičiuojame, kiek kartų jis kiekvieną iš mūsų apvogė. Gyvena čia nemažai pagyvenusių ir vienišų žmonių, taip pat aš ir pora mano kaimynų vienkiemiuose. Liekame dažnai vienos moterys. Jau visą savaitę visi baimėje, kaimynas bijo leisti vaikui iš mokyklos grįžti namo”, – situaciją nušvietė M.Kurmytė.

Daro viską, kad jis vėl būtų izoliuotas

Gyventojai svajoja, kad nusikaltėlis būtų kuo greičiau pagautas ir nustotų terorizuoti žmones.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-jame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl išžaginimo, paskelbta įtariamojo paieška.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Matonis

„Policija daro viską, kad jis vėl būtų izoliuotas, – 15min sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis. – Asmuo paleistas, atlikęs jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Šiuo metu jis yra intensyviai ieškomas, jo nuotraukos iškabintos aplinkiniuose kaimuose, socialiniuose tinkluose, vietinėje žiniasklaidoje. Gyventojų prašome bet kokią žinomą informaciją apie jį perduoti policijai.“

Nusikaltimu įtariamas 53 metų Rišardas Virginijus Kazlauskas gali lankytis Elektrėnų savivaldybės bei Kaišiadorių rajono kaimo vietovėse, vienkiemiuose, gali vogti iš namų bei sodybų.

Įtariamojo požymiai: ūgis apie 170 cm ūgio, kresno kūno sudėjimo, ant nugaros ir rankų ‒ įvairios tatuiruotės.

Nelaisvėje praleido 38 metus

R.Matonio teigimu, ieškomas vyriškis nelaisvėje yra praleidęs jau 38 metus: „8 kartus teistas: vagystės, plėšimas, išžaginimas. Dabar įtariamasis irgi ieškomas dėl vagystės, plėšimo, išžaginimo.“

R.Matonis pažymėjo, kad teisingumą Lietuvoje vykdo teismas. Skirdamas bausmę jis atsižvelgia į visas aplinkybes, tarp jų ir į teisiamo asmens pavojingumą. Jei asmuo anksčiau daug kartų teistas, jis gali būti pripažintas pavojingu recidyvistu, tada jam skiriama griežtesnė bausmė. Už tam tikrus nusikaltimus įstatymas numato ir laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

8 kartus teistas: vagystės, plėšimas, išžaginimas.

„Nusikaltimų recidyvas yra tada, kai asmuo, jau teistas už tyčinį nusikaltimą, kurį padarė būdamas pilnametis, ir jeigu teistumas už jį neišnykęs ar nepanaikintas įstatymų nustatyta tvarka, vėl padaro vieną ar daugiau tyčinių nusikaltimų. Toks asmuo yra recidyvistas“, – Baudžiamąjį kodeksą citavo R.Matonis.

Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – žinančius Rišardo Virginijaus Kazlausko buvimo vietą ar turinčius informaciją apie jo nusikalstamą veiką, nedelsiant informuoti policijos pareigūnus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:33
01:01
04:51

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min