Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 13d. 13:24 , atnaujinta: 2013 rugpjūčio 13d. 13:44

„Patologinio melagio“ Mindaugo Žalimo liudijimas nepaskandino Klaipėdos teisėjo Dariaus Kurpavičiaus

Teisėjas Darius Kurpavičius
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Teisėjas Darius Kurpavičius

Teismas Vilniuje išteisino Klaipėdos teisėją Darių Kurpavičių, kaltintą dėl nedidelio chuliganizmo sostinės restorane.

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjas Darius Kurpavičius nekaltas dėl siautėjimo Vilniaus vokiečių restorane.

Taip antradienio popietę paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

D.Kurpavičiaus atžvilgiu iškelta byla nutraukta.

Kaip žinoma, kaltinimai dėl nedidelio chuliganizmo per incidentą sostinės senamiesčio restorane šioje byloje buvo paremti iš esmės vien slaptojo policijos informatoriaus, valstybės saugomo liudytojo Mindaugo Žalimo pasakojimu. Kiti liudytojai ir kiti bylos duomenys nepatvirtino, kad, kaip pasakojo M.Žalimas, uostamiesčio teisėjas būdamas girtas kabinėjosi prie aplinkinių, keikėsi necenzūriniais žodžiais, laužė ir svaidė rožes, grasino tarnybiniu pažymėjimu.

Įvertinęs visus byloje surinktus duomenis, Vilniaus miesto apylinkės teismas M.Žalimo pasakojimą įvertino kritiškai ir nutarė juo nesivadovauti, kaip neatitinkančiu byloje nustatytų faktinių aplinkybių.

Visą laiką kaltę nuosekliai neigęs uostamiesčio teisėjas antradienį į teismą Vilniuje išklausyti jam palankaus verdikto neatvyko.

15min.lt primena, kad buvęs Drąsiaus Kedžio bičiulis yra itin svarbus liudytojas ir penkių aukštų policininkų byloje, teisiamų dėl nesustabdytų kruvinųjų žudynių Kaune.

Toje byloje liudijęs specialistas M.Žalimą viešai yra pavadinęs „patologiniu melagiu“. Šios aplinkybės savo bylos nagrinėjimo metu nepamiršo paminėti ir teisėjas D.Kurpavičius. Tačiau M.Žalimas išsisuko, siūlydamas nesieti komentarų kitose istorijose su šioje byloje aptarinėjamais įvykiais.

Šiandienis teisėjos Albertos Baltušytės nutarimas dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Beje, po sprendimo paskelbimo teisėja A.Baltušytė į 15min.lt klausimą, ar bus vertinamas galimai tikrovės neatitinkantis liudytojo M.Žalimo pasakojimas teismui, atsakė vienu žodžiu: „Žiūrėsim...“

Kaip žinoma, dėl to paties incidento balandžio 13-osios vakare vokiško stiliaus restorane „BUnte GAns“ (liet. „Raiba Žąsis“) Vilniuje teismui aiškinasi ir sostinės prokuroras Audrius Pėstininkas. Laisvalaikiu pernelyg atsipalaidavusio prokuroro byla dar nebaigta nagrinėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min