Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2017 08 16 /11:53

Patrulių išvengti bandęs beteisis kaunietis apsimelavo vykęs „į objektą“

Trečiadienio ankstų rytą Panerių gatvėje, ties pakilimu į A-1 kelią, Kauno apskrities policija surengė reidą, kurio metu įkliuvo, beje, jau nebe pirmą kartą, etatinis pažeidėjas, gyvenime niekad taip ir neįgijęs teisės vairuoti.
Vairuotojas be teisių
Vairuotojas be teisių / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Vykdydami reidą patruliai pastebėjo, jog, neprivažiavęs jų, mikroautobusas „Fiat Ducato“ staiga pasuko į šalikelę. Įtardami, jog taip vairuotojas bandė išvengti policijos dėmesio, pareigūnai nuvyko patikrinti mašinos.

Prisistačius patruliams, langus vežęs vairuotojas tikino atvykęs „į objektą“. Toje vietoje, kur jie sustojo, išties vyko statybų darbai. Policininkams paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą, vyras teisinosi, kad paliko piniginę namuose. Patikrai jis pateikė savo pasą.

Paaiškėjo, jog „Fiat Ducato“ vairavo „etatinis“ Kelių eismo taisyklių pažeidėjas – vairuojantį jį be teisių policija sučiumpa jau trečią kartą. Vyras dievagojosi šiuo metu lankantis vairavimo mokyklą ir bandantis pagaliau įgyti teisę vairuoti, tačiau patruliai jį nuramino: to daryti jis dabar negalės mažiausiai metus.

Kol pažeidėjui buvo rašomas pranešimas apie pažeidimą, į statybvietę parvairuoti mikroautobuso atvyko kitas vyriškis. Jokių langų jis tariamame „objekte“ neiškrovė – nuvažiavo miesto link.

Reido metu pričiuptas ir jaunas motorolerio vairuotojas, kuris neturėjo teisės jo vairuoti. Gelbėti į policijos malonę pakliuvusio sūnaus atvyko jo tėvas, kuris automobilį pasistatė atokiau nuo reido vietos. Sėdęs ant motorolerio, pažeidėjo gimdytojas nuvažiavo link mašinos, o jo atžalai teko pėdinti pėsčiomis – jie neturėjo dviejų motociklininko šalmų.

Tris valandas trukusio reido metu patruliai patikrino per 200 transporto priemonių ir jų vairuotojų. Nustatyti ir trys vairuotojai, vartoję alkoholio, tačiau neviršiję nustatytos leistinos normos (0,18 prom., 0,16 prom., 0,07 prom.).

11.30 val. Kaip informuoja Kauno apskrities policija, reido metu iš viso nustatyti keturi vairuotojai, kurie neturėjo teisės vairuoti transporto priemonės (du iš jų jos nėra įgiję, kitiems dviem ji atimta).

Pasak pareigūnų, vienas vairuotojas vairavo transporto priemonę nesegėdamas saugos diržo, kitas vairavo transporto priemonę, kuriai nebegalioja laikini numerio ženklai (ši transporto priemonės taip pat buvo be techninės apžiūros ir draudimo).

Nustatyti ir du vairuotojai, kuriems pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl vairavimo apsvaigus, kai kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, bei paskirta kardomoji priemonė – vairuotojo pažymėjimo paėmimas, tačiau teisė vairuoti nėra atimta.

Dar vienam vairuotojui surašytas protokolas už kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius